„Baloniarze – plenerowo-podwórkowe przedstawienia teatralne połączone z warsztatami!” to projekt zainicjowany przez studenta wrocławskiej szkoły aktorskiej, Pawła Strumińskiego, w ramach ogólnomiejskiego Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

W trakcie projektu odbył się cykl dwudniowych, weekendowych spotkań dla dzieci, w trzech przestrzeniach dawnej dzielnicy Fabryczna: na Kosmosowym Placu Zabaw na Gądowie Małym (26-27 maja), na Skwerze św. o. Damiana de Veuster na Szczepinie (9-10 czerwca) oraz wokół „geograficznego środka Wrocławia” (23-24 czerwca), przy trzepaku na Popowicach.

Te trzy miejsca dzięki animacjom i improwizacjom młodych aktorów zamieniły się w podwórkowy teatr. W soboty dzieci brały udział w interaktywnych warsztatach teatralnych – wraz z aktorami miały okazję współtworzyć scenografię do spektaklu, wykorzystując do tego materiały przyniesione przez siebie z domu oraz te zapewnione przez organizatorów. W niedziele stawały się widzami odgrywanego dla nich przedstawienia - w zabawny sposób opowiadającego perypetie trójki bohaterów: Tak, Nie i Ale, którzy wspólnie, używając różnych „gratów” (trzepaka, starych lalek, kartonowych pudełek) pokazują historię „miasta za murem”.

Projekt był współorganizowany w ramach 16. Edycji Programu Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław

Partner: Fundacja Umbrella