Login

Register

Login

Register

Sąsiedzkie mapy

Macie niezwykłą opowieść z czasów dzieciństwa na jednym z podwórek? Znacie ławkę w parku z najlepszym widokiem? A może kojarzycie zachwycającą klatkę schodową lub osiedlowy sklep z najpyszniejszymi lodami? Pomóżcie nam stworzyć osiedlowe mapy prezentujące osiedla Waszymi oczami! Wspólnie pokazać chcemy najciekawsze, najpiękniejsze, ale też najbardziej osobliwe miejsca i historie z Brochowa, Kleczkowa, Ołbina i Przedmieścia Oławskiego!

Czekamy na Wasze przeróżne historie: te krótsze, i te dłuższe, mniej lub bardziej osobiste, zasłyszane lub oparte na własnych doświadczeniach, o miejscach brzydkich i ładnych, o ludziach, budynkach, roślinach, zwierzętach, ulicach, skwerach, parkach – co tylko przyjdzie Wam do głowy!

Jak dołączyć do akcji?

Wasze propozycje możecie przesłać przez stronę www.strefakultury.pl/sasiedzkie-mapy – zaznaczcie wybrany punkt na mapie i napiszcie (lub nagrajcie) historię wybranego przez Ciebie miejsca.

A jeśli wolicie zrobić to „na żywo”, to nic straconego! Zajrzyjcie do naszych partnerów na czterech osiedlach, gdzie wiszą wielkoformatowe mapy, na których możecie zaznaczyć wybrane miejsce i opisać jego historię! Gdzie je znajdziecie?

  • Na Kleczkowie w Stowarzyszeniu Curatus (ul. Kleczkowska 5 – wejście od podwórka)
  • Na Ołbinie w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39)
  • Na Brochowie w Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Koreańska 1)
  • Na Przedmieściu Oławskim w Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki (ul. Traugutta 81), Centrum na Przedmieściu (ul. Prądzyńskiego 39 A) i w PrzedPokoju H13 (ul. Hercena 13)

Na gotowej mapie zaznaczymy nie tylko konkretne punkty, ale też zamieścimy historie, którymi podzieliście się razem z nami! Mapy z waszymi opowieściami wydrukujemy jesienią i rozdamy wszystkim osiedlowym podróżnikom.p:37774