23.09.2018 Niedziela

Mikrogranty: Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 23.09.2018
Godzina: 12:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Główne wejście do Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Max Berg zaprojektował Halę Stulecia. Ale czy wiecie kto zaprojektował bramę do wrocławskiego ZOO czy kompleks Stadionu Olimpijskiego i wiele innych obiektów w naszym mieście?


Richard Konwiarz, architekt i urbanista dawnego Breslau, to bohater naszej wrześniowej gry miejskiej, opowiadającej o budowlach, które zaprojektował, ale także o perełkach wrocławskiej architektury starych kamienic na Ołbinie i Nadodrzu, zdobień w postaci stiuków, balustrad balkonowych oraz nadbudówek dachowych.

Tego, gdzie się znajdują i innych ciekawostek dowiecie się w trakcie gry miejskiej "Przez Wrocław tropem Richarda Konwiarza". Poznamy lepiej też ulice, które codziennie mijamy, a nie znamy ich nazw. Gdzie we Wrocławiu jest ulica Ukryta? Gdzie jest budynek na którym widnieją detale i rzeźbienia z roślinami? Na którym budynku znajduje się podkowa? 

Zapraszamy Was do udziału w naszej grze miejskiej!

Startujemy 23 września (niedziela) o godz. 12.00 z ul. Wystawowej 1 (sprzed głównego wejścia do Hali Stulecia). 

Gra skierowana do wszystkich chętnych (rodzin, grup przyjaciół itp.).

Zgłoszenia swoich drużyn kierujcie na:

- e-mail: iszabarkiewicz@gmail.com,

- tel. 607 82 11 20

Na mecie - w PANATO - na wszystkie osoby, które ukończą grę będą czekały drobne podarunki nawiązujące do architektury Wrocławia oraz wystawa fotografii obiektów, które zaprojektował Richard Konwiarz. Tych, które istnieją do dnia dzisiejszego, ale także tych już nieistniejących. Michalina Naraniecka dawne zdjęcia skonfrontuje ze swoimi, współczesnymi fotografiami obiektów i detali. 

Przygotujemy też dla Was warsztaty tworzenia z materiałów recyklingowych makiety trasy, którą odbywała się nasza gra miejska. 

Projekt realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej