22.05.2019 Środa

Mikrogranty: Wrocławskie Kinotropy – spotkanie z dawnymi kinami na Śródmieściu

Data: 22.05.2019
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: SKIBA / Policealne Studium Animatorów Kultury "SKIBA" we Wrocławiu przy ul. Niemcewicza 2

W którym kinie we Wrocławiu puszczano najlepsze filmy? Gdzie dyskusje po seansach trwały najdłużej, a krzesła na widowni skrzypiały najgłośniej? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w projekcie „Wrocławskie Kinotropy“, który realizowany jest w ramach 19. Edycji Mikrograntów.

Grupa z Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA”, sądzi, że warto wrócić do korzeni, by pokazać, że Wrocław był i jest miastem filmowym. Chce przypomnieć dawne kina Śródmieścia – Pioniera, Lalkę, Polonię i Światowida. Opowieści o nich szukają u dwóch źródeł – wśród pracowników  tych miejsc, którzy znają je zza kulis oraz tych, którzy korzystali z ich dobrodziejstw, czyli widzów.

22 maja o 16:00 w SKIB-ie przy ul. Niemcewicza 2 „Wrocławskie Kinotropy” organizują kolejne spotkanie o dawnych, nieistniejących już kinach na Śródmieściu. Sprawdzimy, jak dobrze znana jest Wam klasyka polskiego kina oraz wykonamy postery, które staną się mapą myśli o wrocławskich kinach. Gościem spotkania będzie Katarzyna Kmita - wrocławska artystka, która zaprezentuje swoje fotografie kin w mieście.

Jeśli macie fotografie dawnych kin, stare bilety lub jakiekolwiek inne pamiątki – koniecznie zabierzcie je ze sobą na spotkanie warsztatowe!

Wszystkich chętnych do rozmowy zapraszamy do kontaktu na adres: wroclawskiekinotropy@gmail.com - zaopiekujemy się każdym kinowym wspomnieniem.

Zapraszamy również na fanpage - www.facebook.com/wroclawskiekinotropy/

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 19. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.