1.06.2019 Sobota

Data: 1.06.2019 - 28.06.2019
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Ołbin

Wszystkich mieszkańców i mieszkanki Ołbina zapraszamy do dzielenia się domowymi przepisami! Domowa konfitura z ołbińskich czereśni, pasztet z łabędzia, a może nalewka według tajnej receptury dziadka? Przekażcie swoją wiedzę sąsiadom i sąsiadkom i następnym pokoleniom!

Podzielcie się waszymi Przepisami na Ołbin – Wasza receptura może się znaleźć w Przepiśniku Ołbińskim, który dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców!

Do 28 czerwca w kilku miejscach na Ołbinie będziecie mogli zostawić receptury na ciasta, przetwory, sałatki, zupy i wiele innych. Jeśli wolicie drogę elektroniczną, ślijcie je na sasiadujemy@strefakultury.pl lub napiszcie wiadomość na Facebooku.

Przez cały miesiąc rozglądajcie się też po osiedlu. Raz w tygodniu jedna z sąsiadek lub sąsiadów przygotuje „kolację” według własnego przepisu na Ołbin. Będziemy dzielić się posiłkiem z sąsiadami na ulicy, w domu, parku czy działkach.

Formularze na przepisy znajdziecie w:
→ Bibliotece Grafit, ul. Namysłowska 8
→ Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39
→ Kontenerze w Parku Tołpy
→ Lodziarni „Maleńka”, ul. Prusa 61

Pod koniec czerwca, ze wszystkich zgłoszeń wybierzemy około piętnastu najciekawszych i najbardziej zaskakujących, które trafią do naszego osiedlowego Przepiśnika Ołbińskiego. Jego premiera i wspólne świętowanie nastąpi 14 lipca podczas otwartej dla wszystkich kolacji sąsiedzkiej!

Działania na Ołbinie organizujemy z naszym Partnerem, Stowarzyszeniem Żółty Parasol
Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.