10.07.2016 Niedziela

Z podwórka na podwórko

Data: 10.07.2016 - 20.07.2016
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: bramy podwórek ul. Roosevelta

Półroczny procesualny projekt: warsztaty malarskie, rzeźbiarskie i ceramiczne pod nazwą Odlotowy ptak, artystyczna rewitalizacja dwóch bram, instalacja Pralnia, artystyczne korowody z udziałem bębniarzy pod tytułem Przejście, dwukrotne Podwórkowe Święta przy wspólnych stołach, międzypokoleniowe potańcówki, otwarcie Podwórkowego punktu wymiany i inne spontaniczne procesy, których zadaniem była twórcza integracja mieszkańców dwóch przeciwległych podwórek przy ul. Roosevelta.

Inicjatorami i głównymi realizatorami projektu Z podwórka na Podwórko byli dwaj wrocławscy artyści: znany od lat siedemdziesiątych z licznych akcji ulicznych, happeningów  i performance (działania na ulicy Świdnickiej, przed Muzeum Narodowym i ACK Pałacyk we Wrocławiu, akcji Bukowice, działania w ramach  Międzynarodowego Festiwalu  Sztuki Otwartej i wrocławskiego Centrum Sztuki Współczesnej) Witold Liszkowski oraz nierozerwalnie kojarzony z paraplastycznymi działaniami społecznymi (między innymi w  szkołach, w więzieniu, w Monarze, w Domu  Dziecka, na Dworcu i Kościele) Mariusz Mikołajek.

Autorzy projektu: Witold Liszkowski, Mariusz Mikołajek, Jan Mikołajek
Miejsce: bramy podwórek ul. Roosevelta