Login

Register

Login

Register

Edycja 13. WYNIKI

Harmonogram

Nabór wniosków: 13.05.2017 - 20.05.2017 Ogłoszenie wyników: 21.05.2017 Liczba projektów: 10 Realizacja: koniec maja - 15. grudnia 2017

W 13. edycji mikroGRANTÓW ESK WROCŁAW 2016 do pierwszego etapu oceny komisji trafiły aż 102 pomysły. 32 z nich zostały szczegółowo omówione przez pięcioosobową komisję, a 8 najlepiej ocenionych projektów, skierowanych do negocjacji z Zespołem mikroGRANTÓW.

W dniach 1-15 kwietnia trwał pierwszy w 2017 roku nabór mikroGRANTÓW. Wnioski można było składać poprzez formularz elektroniczny.

Do pierwszego etapu oceny zakwalifikowano 102 formalnie poprawne wnioski, którym pięcioosobowa komisja w składzie: Sławomir Czerwiński, Joanna Morawiecka, Tomasz Myszko, Joanna Wyrwa i Krzysztof Ziental przyznawała punkty wg. sześciu kryteriów. W drugim etapie znalazło się 30% najwyżej ocenionych projektów, czyli 32 wnioski, które poddane zostały dyskusji i dodatkowej ocenie każdego z jurorów w skali od 0 do 10 punktów .

Najlepszą punktację zdobyły projekty:

  1. SitoOgród - edycja "Wiosna!" (357 pkt.) – to kontynuacja projektu SitoOgórd w MiserArt, który zrealizowaliśmy wspólnie w ramach sierpniowej edycji mikroGRANTÓW w 2016 r. Pan Mirek z MiserArtu, jeden z warsztatowiczów z poprzedniej edycji działania, pod okiem graficzki nauczy techniki sitodruku grupę niepełnosprawnej wrocławskiej młodzieży. Warsztaty zakończą się wernisażem i wystawą powstałych tkanin.
  2. „Nimfy, maszkarony i pomarańcze": sekrety Przedmieścia Oławskiego – gra (355 pkt.) - ekipa projektu uchyli przed wrocławianami rąbka tajemnicy, którą skrywa osiedle. W ramach działań dzieci i młodzież wezmą udział w przygotowanych wspólnie z pomysłodawcami spacerach po swojej najbliższej okolicy, grze miejskiej oraz lokalnych festynach.
  3. Mobilna Restauracja integruje – na Sępolnie (349 pkt.) - grupa mieszkańców osiedla Sępolno zorganizuje cykl działań wokół instalacji „Integrator” na skwerze przy ul. Waryńskiego. Autorzy projektu pokażą swoim sąsiadom jak z niej korzystać, zachęcą do dbania o wspólne dobro i przestrzeń na przyjazne i kameralne miejsce spotkań.
  4. Osiedlowy Polegiwacz, czyli... zrelaksuj się na Zakrzowie! (344 pkt.) – ekipa lokalnych działaczy z Zakrzowa wspólnie z mieszkańcami chce stworzyć na osiedlu strefę relaksu. Razem ją zaprojektować, wykonać i wybrać najlepsze dla niej miejsce. Dzięki temu w okolicy powstanie integrujące miejsce spotkań.
  5. Sztuka natury na stART! (342 pkt.) – sąsiedzi ze Strachocina, Swojczyc i Wojnowa cyklu warsztatów ceramiczno-szklarskich a także komponowaniu i tworzenie mandali o tematyce czterech żywiołów. Zwieńczeniem wspólnej pracy będzie letni festiwal landART w Parku Strachocińskim.
  6. Sąsiedzie! Podejdź do płota. Projekt integrujący sąsiadów z Karłowic (338 pkt.) - mieszkańcy i mieszkanki Karłowic oraz podopieczni Fundacji l’Arche odbędą wspólną pracę nad przygotowaniem oprawy muzycznej i spektaklu teatralnego. Cykl warsztatów i spotkań zakończy publiczne wystawienie powstałej sztuki.
  7. Kino plenerowe. Letnie wieczory filmowe dla mieszkańców Lipy Piotrowskiej, Widawy, Rędzina i Świniar (334 pkt.) – mieszkańcy Lipy Piotrowskiej zorganizują swoje własne kino plenerowe, an które zaproszą okoliczne osiedla. Filmowe lato odbędzie się pod znakiem nagrodzonych na festiwalach, uznanych przez krytyków dzieł.
  8. "przecież musieliście go widzieć" - wojaczek/wędrówka/Wrocław (327 pkt.) - w ramach warsztatów scenograficzno-teatralnych dla wrocławskich licealistów i licealistek powstanie makieta-mapa artystycznego Wrocławia lat 60. XX wieku. Dodatkowo na bazie interpretacji oraz dyskusji nad twórczością Rafała Wojaczka, powstawać będzie monodram, który zostanie wystawiony na podwórku przy ul. Lindego, gdzie mieściło się ostatnie mieszkanie poety.

Szczegółowa ocena wszystkich poprawnych formalnie 102 wniosków znajduje się w załączniku.

Dwa z pomysłów zostały wybrane podczas głosowania internetowego, które odbywało się między 13 a 20 maja.

(regulamin pod adresem: httphttp://www.wroclaw2016.pl/upload/downloads/programs/regulamin-glosowania-internetowego_nabor-i_edycja-13.-1494239419.pdf)

9. Space Day (I miejsce w głosowaniu internetowym)

Autorzy projektu: grupa nieformalna "Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD"

czyli jeden dzień wypełniony wydarzeniami na temat inżynierii kosmicznej – grą miejską, warsztatami i wykładami, wystawami rakiet czy łazików marsjańskich. Wspólna incjatywa studentów Politechniki Wrocławskiej oraz entuzjastów astronomii i kosmosu pozwoli mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia w każdym wieku, na zapoznanie się z najnowszymi technologiami.

10. Ogródek Społeczny na Placy Społecznym we Wrocławiu (II miejsce w głosowaniu internetowym)

Autorzy projektu: grupa nieformalna "Społeczni Ogrodnicy"

projekt jest kontynuacją Warzywnego Ogrodu Społecznego, który w 2016 roku pozwolił na ożywienie przestrzeni Placu Społecznego. Tym razem organizatorzy chcą działać z mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego i okolic – przeprowadzić warsztaty ogrodnicze, zajęcia jogi i wspólnie „śniadaniować” na trawie. Wspólne aktywności pozwolą na stworzenie roślinnej instalacji, która będzie służyła wszystkim odwiedzającym to miejsce.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

p:2866