Login

Register

Login

Register

Edycja 15. - specjalna

Chcesz zorganizować grę miejską na Fabrycznej, sąsiedzki piknik na Psim Polu lub osiedlowy festyn dla dzieci na Krzykach? A może wraz z przyjaciółmi ze Śródmieścia spisać historię Waszej ulicy lub zaanimować życie najbliższego podwórka organizując na nim warsztaty? Masz pomysł, by wziąć osiedle w swoje ręce? Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły na działania w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic! 

Od 1 do 15 sierpnia będzie trwał ostatni w tym roku nabór do mikroGRANTÓW. W Edycji 15. - specjalnej szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w projekcie w Waszym lokalnym środowisku poza osiedlem Stare Miasto.

Szukajcie nas we Wrocławskim Klubie Formaty, Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA, Ośrodku Działań Twórczych Światowid oraz Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu! 

mikroGRANTY ESK Wrocław 2016 to program współorganizacji projektów, w którym każdy może zrealizować swój pomysł na działania z rozmaitych dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym. W mikroGRANTACH mogą wziąć udział: pełnoletnie osoby fizyczne, nieformalne grupy osób fizycznych z dorosłym przedstawicielem, fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe. Wspólnie z Wami współorganizujemy inicjatywy, które mają wymiar kulturalno-społeczny, więziotwórczy lub artystyczny, np. warsztaty, spotkania, wydarzenia, gry miejskie. Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 5 000 zł brutto. Poza tą kwotą możecie liczyć na nasze wsparcie w sprawach, które będą dla Was problematyczne, np. w działaniach administracyjnych, prawnych, logistycznych lub promocyjnych.

Od 2014 roku wspieramy Was i Wasze inicjatywy nie tylko finansowo, ale także promocyjnie, organizacyjnie i administracyjnie. Zrealizowaliśmy wspólnie już ponad 100 projektów. W Edycji 15. jeszcze mocniej wyruszamy poza centrum Wrocławia i jesteśmy z Wami na Fabrycznej, Psim Polu, Śródmieściu i Krzykach.

sierpniu organizujemy dla Was spotkania informacyjne w różnych częściach Wrocławia, które pomogą Wam przygotować się do ostatniego w tym roku, sierpniowego naboru do Edycji 15. - specjalnej.

1 sierpnia zapraszamy do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, w której odbędzie się najbliższe spotkanie połączone z konsultacjami Waszych pomysłów:

Kolejne spotkania szykujemy w:

Zapraszamy do spotkania się z nami i opowiedzenia o swoich pomysłach w Waszych lokalnych centrach aktywności kulturalnej!

Do zobaczenia w mieście!

Więcej o programie: http://www.wroclaw2016.pl/mikrogranty

Najaktualniejsze wieści związane z programem można znaleźć na FB mikroGRANTÓW

Wszystkie dokumenty niezbędne do aplikowania w Edycji 15. - specjalnej znajdziecie poniżej oraz TUTAJ.

p:486