Edycja 21. - wrzesień 2019

Jesienno-zimowa aura może skłaniać do pozostania w domu, my jednak zachęcamy do działania i spędzenia czasu z sąsiadami i sąsiadkami! Już teraz wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i pomyślcie, co możecie zorganizować dla siebie i innych. Poszukajcie inspiracji w osiedlowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Centrum Aktywności Lokalnej. Może osiedlowi radni podsuną wam pomysł na dwumiesięczne działanie w okolicy? Na wasze pomysły na działania będziemy czekać od 1 do 15 września!

Istotnym elementem wrześniowej edycji jest czas. Na realizację waszych propozycji będzie go niewiele – od ogłoszenia wyników na początku października, do ostatniego dnia na rozliczenie projektu minie niewiele ponad 2 miesiące! Pamiętajcie też, że jesień nie sprzyja plenerowym wydarzeniom.

Pozostałe elementy naboru pozostają bez zmian. Do zgłoszeń w Edycji 21. zachęcamy pełnoletnie osoby fizyczne (także te prowadzące działalność gospodarczą) oraz grupy nieformalne. We współpracy z nami (czyli Strefą Kultury Wrocław) macie szansę, by zrealizować swoje propozycje z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, pomysły na działania związane z różnymi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Wybrane pomysły z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Pod koniec sierpnia rozpoczynamy cykl spotkań informacyjnych, na których dowiecie się więcej o nadchodzącym naborze, znajdziecie też odpowiedzi na nurtujące was pytania oraz skonsultujecie swoje pomysły. Jeśli chcecie, by takie spotkanie zostało zorganizowane w waszej okolicy, napiszcie do nas maila (na adres mikrogranty@strefakultury.pl) – postaramy się znaleźć dogodny termin i lokalizację!

Lista spotkań informacyjnych naboru do ekspresowych Mikrograntów:

Składanie wniosków możliwe będzie od 1 września przez FORMULARZ

Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, zgłoście swój projekt do Fundacji Umbrella – ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

Do zobaczenia w mieście!


Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

//

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2019 roku możecie wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 4.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.