16.02.2021 Wtorek

Zakończył się lutowy nabór do Mikrograntów! Zgłosiliście aż 190 propozycji na działania we Wrocławiu

Zakończył się pierwszy w 2021 roku nabór do Mikrograntów. Od 1 do 15 lutego zgłosiliście do nas aż 190 projektów na działania w całym mieście! Zwycięskie inicjatywy poznamy 12 marca.

Od 1 do 15 lutego mogliście składać swoje pomysły na inicjatywy na wrocławskich osiedlach. Tradycyjnie mogliście wziąć udział w jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych (również prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz takich, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto oraz dla grup młodzieżowych, czyli osób w wieku od 13 do 21 lat.

Weź miasto w swoje ręce!

Czekaliśmy na wasze propozycje na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. W tym naborze zachęcaliśmy Was do zastanowienia się nad potrzebami, jakie aktualnie mogą pojawiać się wśród lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców i mieszkanek zostało bowiem pozbawionych oferty edukacyjnej, rekreacyjnej, animacyjnej czy sportowej, którą inicjatywy realizowane z Mikrograntami mogą częściowo zastąpić.

Jak wygląda wstępny harmonogram planowanych działań? Pomysły, które będą mogły pomóc wypełnić wrocławianom i wrocławiankom mniej aktywny czas w mieście poprzez działania „zdalne”, online czy hybrydowe, mogą rozpocząć się już pod koniec marca. Z kolei bezpośrednie spotkania, za którymi wszyscy tęsknimy – warsztaty, spacery, pokazy czy innego rodzaju aktywności „twarzą w twarz”, realizować będziemy najwcześniej w maju lub czerwcu.

190 możliwości do działania

Wasze ogromne zaangażowanie i chęć działania na rzecz lokalnych społeczności po raz kolejny nie zawiodły. Do 15 lutego do północy zgłosiliście łącznie aż 190 projektów!

107 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych.
48 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych
35 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Dziękujemy za wszystkie wasze pomysły! Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. Wybrane projekty otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Zwycięskie projekty poznamy 12 marca.

Wyniki będziecie mogli znaleźć na naszych stronach:

www.strefakultury.pl/programy/mikrogranty/nabory
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo/oceny-wnioskow
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Trzymamy kciuki za wszystkie pomysły i do zobaczenia w mieście!

Więcej o programie:

www.wroclaw.pl/mikrogranty