18.07.2018 Środa

Bezpieczna PSIjaźń – cykl warsztatów w Parku Zachodnim

W sierpniu rusza kolejny mikrograntowy projekt - "Bezpieczna PSIjaźń". Podczas cyklu spotkań warsztatowych odbywających się w Parku Zachodnim każdy będzie miał szansę dowiedzieć się więcej o tym, jak budować relacje z psami!

W sierpniu rozpoczynamy kolejny projekt w ramach Mikrograntów. „Bezpieczna PSIjaźń” to projekt Katarzyny Szakowskiej, która potrafi pracować ze zwierzętami i chce się podzielić swoimi umiejętnościami z innymi. Macie psa i nie zawsze wiecie, co chce wam powiedzieć? A może boicie się psów i chcielibyście się dowiedzieć, jak nawiązywać z nimi przyjazne relacje i jak rozpoznawać sygnały, które Wam dają? W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań dotyczących właściwego odczytywania sygnałów i potrzeb psów oraz nawiązywania z nimi relacji, dlatego warto dołączyć! Zapraszamy!

Co, gdzie i kiedy?

5 sierpnia, godz. 11:00 – Mowa ciała psów
Jak rozpoznać, co mówi nam swoimi gestami i ułożeniem ciała pies? Jak komunikuje swój nastrój dźwiękami? Czworonogi bardzo szybko uczą się komunikatów, które przekazuje im człowiek, dlatego warto zrobić to samo i starać się jak najlepiej porozumieć z własnymi (i nie tylko) psami.

12 sierpnia, godz. 11:00 – Sygnały uspokajające psów
Psy nie lubią konfliktów i sytuacji stresowych, więc starają się rozładowywać napięcia w interakcji z innym psem lub człowiekiem, wysyłając tzw. sygnały uspokajające (calming signals). Jak je prawidłowo odczytywać? Co może psa denerwować/niepokoić? W jaki sposób nam to pokaże?

19 sierpnia, godz. 14:00 - Wybór i szkolenie psa
Czym kierować się, decydując się na psa? Jak go wybrać? Warto się nad tym dobrze zastanowić, żeby nie tworzyć problemów i rozczarowań sobie i psu. Na zajęciach porozmawiamy o różnych sposobach wyboru, ale też o tym, jak szkolić swojego psa, żeby relacja z nim była jak najlepsza. Jakie komunikaty stosować i jak ich nauczyć czworonoga?

2 września, godz. 11:00 - Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i piknik
Na tym spotkaniu wybierzemy się wspólnie do Schroniska i porozmawiamy o problemie bezdomności zwierząt – jakie są jego źródła i jak możemy pomóc?

Cykl spotkań warsztatowych będzie odbywać się na terenie Parku Zachodniego (pomiędzy ulicą Pałucką a Ślężańską, blisko Drewnianego Placu Zabaw). Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, niezależnie czy macie już psa, chcecie mieć lub nie macie z nimi doświadczeń i chcielibyście się dowiedzieć więcej!

Kontakt do organizatorów:

mikrogranty@strefakultury.pl; bezpiecznapsijazn@gmail.com