13.05.2020 Środa

Ostatni dzwonek! Do piątku trwa nabór do Mikrograntów

Już tylko kilka dni pozostało na zgłoszenie projektu w wyjątkowym ze względu na warunki naborze do Mikrograntów! Na wasze propozycje działań na wrocławskich osiedlach czekamy 15 maja do północy.

W związku z obecną sytuacją majowy nabór przeprowadzamy w nieco innej, bardziej elastycznej formule. Tradycyjne spotkania informacyjne i konsultacje w różnych częściach miasta przenieśliśmy do sieci. Tam spotkaliśmy się również na warsztatach z pisania projektów. Wydłużyliśmy też termin realizacji waszych pomysłów – projekty będą mogły odbywać się późnym latem i jesienią.

Weź miasto w swoje ręce!

Do naboru możecie zgłosić pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Przy planowaniu inicjatywy zastanówcie się nad potrzebami, jakie aktualnie mogą pojawiać się wśród lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców i mieszkanek zostało pozbawionych oferty edukacyjnej, rekreacyjnej, animacyjnej czy sportowej, którą realizowany projekt realizowany może częściowo zastąpić.

Mogą to być propozycje inicjatyw, które pomogą (także na odległość) poczuć i budować więzi społeczne, ułatwią myślenie o przyszłości z optymizmem, czy też zostaną zorganizowane z zachowaniem bezpiecznych odległości. Zachęcamy też do zgłaszania niestandardowych akcji przeprowadzanych zdalnie, wirtualnie lub z wykorzystaniem balkonów, ogródków i podwórek. Pamiętajcie, że wasz projekt może być też okazją, by do pracy przy nim zaprosić osoby, które straciły zlecenia z powodu zawieszenia działalności firm czy instytucji z którymi współpracowały.

Nie wszystko się zmienia

Mikrogranty podzielone są na trzy ścieżki:

• dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych
  • dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia
  • dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych.

Zwycięskie projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Wyniki ogłoszone zostaną 8 czerwca.

Propozycje działań przesyłać można przez formularze, które dostępne są online do 15 maja do godziny 23:59 na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Przydatne dokumenty

Szczegóły, terminy oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) znajdziecie na:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty
Kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl

Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo