Jazzowe Kosze

Mariia Tikhonova jest pasjonatką rękodzieła i podejścia do życia w duchu „zero waste”. Swoimi zainteresowaniami chciała podzielić się z mieszkańcami/-nkami Krzyków, zapraszając ich do wspólnego szydełkowania w plenerze z muzyką jazzową w tle. 

Mieszkańców i mieszkanki południowych dzielnic Wrocławia zaprosiliśmy w sierpniowe soboty do parków Południowego, Wschodniego i Andersa. Mariia  pokazała w trakcie plenerowych spotkań jak tworzyć małe cuda za pomocą grubego szydełka i bawełnianej włóczki, a w tle przygrywała nam muzyka jazzowa!

W trakcie trzech warsztatów w różnych wrocławskich parkach uczestnicy i uczestniczki mogli/-ły wykonać kosz, który w zależności od kształtu i wielkości może pełnić różne funkcje. Plenerowe spotkania rękodzielnicze były dobrą okazją nie tylko do nauczenia się czegoś nowego, ale też do poznania się i nawiązania nowych relacji. W miłej atmosferze połączyliśmy pasję do własnoręcznych wyrobów, miłość do muzyki i przekonanie, że najcenniejszych rzeczy nie można kupić. Relaksowaliśmy się w plenerowym otoczeniu wrocławskich parków – także tych mniej znanych i uczęszczanych. Zaledwie trzy godziny wystarczyły, by wyszydełkować praktyczny kosz i lepiej poznać swoich sąsiadów i sąsiadki, a także złapać rękodzielniczego bakcyla! Warsztaty były otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności, przed każdym spotkaniem odbył się instruktaż posługiwania się szydełkiem i włóczką.

Pamiętajcie, szydełkować może każdy, nie tylko nasze babcie!

Terminy  i miejsca spotkań, które się odbyły:

03.08.2019 / 11.00-14.00   
Park Południowy
– przy kontenerze Pawilon ESK
(Mariia Tikhonova, Bartołomiej Makowski)

17.08.2019 / 11.00-14.00  
Park Wschodni
– przy Moście Parkowym
(Mariia Tikhonova, Paulina Barczyszyn-Madziarz)

31.08.2019 / 11.00-14.00   
Park Andersa –
przy ForestBar
(Mariia Tikhonova, Paulina Barczyszyn-Madziarz)

Zapisać możecie się mailowo i telefoniczne: maria.gorgeous@hotmail.com /
+48782273670

Liczba miejsc była ograniczona!

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 20. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.