Kolorowy Ogród Przedszkolaka

Projekt "Kolorowy Ogród Przedszkolaka" realizowany był przez Wesołe Przedszkolaki, nieformalną grupę tworzoną przez rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola nr 150 - Wesołe Nutki (Kozanów).

Celem inicjatywy była aktywizacja dzieci oraz pogłębienie ich wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska ¬ poszerzenie wiedzy dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Dzięki obserwacji dzieci miały możliwość zapoznania się z cyklem rozwoju roślin, rozwijania poczucia odpowiedzialności za środowisko,  uświadomienia sobie roli człowieka w zachowaniu równowagi w przyrodzie.  Lato/jesień, a więc okres realizacji projektu, to doskonały czas, aby móc uświadamiać dzieciom zachodzące zmiany w przyrodzie.

W czasie trwania inicjatywy zorganizowanych zostało kilka działań:

wrzesień 2017 - wykonanie nasadzeń w donicach i kastach, szklarenkach wewnątrz przedszkola; happening w ogrodzie (realizacja nasadzeń w ogrodzie przedszkolnym oraz jesienny festyn dla społeczności przedszkolnej);

październik 2017 - malowanie słoików na kiszonki, kiszenie ogórków, przygotowywanie kompotów, cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu zawartości witamin, warsztaty dla dzieci i opiekunów "Witaminowy zawrót głowy".

 

Projekt realizowany był w ramach Edycji 14. Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016

Partner: Przedszkole "Wesołe Nutki"