Podwórko. Warsztaty twórcze dla seniorów

"Podwórko. Warsztaty twórcze dla seniorów" zaplanowany został jako cykl spotkań artystyczno-sentymentalnych skierowanych do Seniorów i Seniorek z Wrocławia. Warsztaty opierały się na wspólnych rozmowach, które inspirowały  uczestniczki (zgłosiły się same Panie!) do dalszych działań twórczych. W czasie trwania wydarzenia mogły one poznać techniki malarskie, namalować własne obrazy i wspólnie stworzyć książkę o swoich wspomnieniach z podwórek, a cykl czterech spotkań zwieńczyła zbiorowa wystawa prac.

Każda z trzech autorek przygotowała kilka obrazów - z widokami ze swojego dziecięcego podwórka oraz z pejzażem jesiennego Parku Południowego. Wystawę można odwiedzać aż do 15. stycznia w Filii nr 12, Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. J. Piłsudskiego 105.

W projekcie mógł wziąć udział każdy - nie trzeba było być artystą! Na kreatywnej ścieżce uczestnikom i uczestniczkom towarzyszyli członkowie grupy artystycznej "Zbiór Pusty", studentki i studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Spotkania odbywały się w siedzibie Rady Osiedla Borek przy ul. Powstańców Śląskich 210-218 w dniach:

22, 25, 29.11 i 2.12 (poniedziałki i czwartki), w godzinach: 12:00-15:00

Dokładny plan warsztatów:

• Dzień pierwszy (22.11) - był to czas na zapoznanie się uczestniczek, wspólne rozmowy o podwórkach ze wspomnień, odbył się także krótki wykład na temat technik malarskich i historii sztuki
  • Dzień drugi (25.11) - wspólnie zastanawialiśmy się jak wygląda proces tworzenia obrazu, robiliśmy mapy myśli, dokładnie omawialiśmy technikę akrylową i wykonaliśmy za jej pomocą obrazy na płótnie odnoszące się do rozmów przeprowadzonych pierwszego dnia
  • Dzień trzeci (29.11) - Tego dnia udaliśmy się na wspólny spacer po osiedlu i spróbowaliśmy spojrzeć na nasze otoczenie z perspektywy źródła inspiracji malarskiej. Na podstawie tego, co zaobserwowaliśmy podczas spaceru wykonaliśmy obrazy (będzie to tzw. plener pamięciowy)
  • Dzień czwarty (2.12) - Kończyliśmy nasze prace!

Wydarzenia prowadzone były w języku polskim, udział w nim był bezpłatny, organizowane było z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Regulamin: https://bit.ly/Podworko_regulamin

Od 10. grudnia do 15. stycznia prace uczestniczek warsztatów będzie można oglądać na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filii nr 12, na ul. J. Piłsudskiego 105.

Katalog prac malarskich dostępny TUTAJ

Partnerem projektu była Rada Osiedla Borek