Rzeźbimy posąg Neptuna na pl. Nowy Targ

W ramach projektu "Rzeźbimy posąg Neptuna na pl. Nowy Targ"  wrocławianie i wrocławianki zostali zaproszeni do udziału we wspólnym rzeźbieniu glinianego pomniku Neptuna w centrum miasta, na placu Nowy Targ.

W dniach 3-7 października zorganizowano warsztaty rysunkowe z pokazem rzeźbienia na temat Fontanny Neptuna. Codziennie w godzinach popołudniowych można było obserwować pracę dwóch rzeźbiarzy nad posągiem. W tym czasie na Plac przychodziły też dzieci, które próbowały własnych sił zarówno w rysunku, jak i rzeźbie.

Zajęcia zakończyły się krótkim wykładem o historii placu oraz wystawieniem prac wykonanych przez dzieci.

Partner: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Projekt realizowany był w ramach Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016 - edycja "Podziel się energią!"