28.06.2018 Czwartek

czerwiec 28, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-06-28T17:00:00+02:00
2018-06-28T20:00:00+02:00

Lato to okres kwitnienia wielu pięknych roślin. Łąki, pola czy ogrody pokrywają się magią kolorów… Dalie, goździki, dzwonki, jeżówki dostojnie prezentują swoje niezwykłe kwiaty. Ostatnie spotkanie Akademii Miejskiego Ogrodnika przed rozpoczynającymi się wakacjami poświęcimy na wspólnym tworzeniu letnich bukietów.

Będzie to kolejne spotkanie z podstawami florystyki , które co jakiś czas witają w Naszej Akademii. Każdy z uczestników warsztatów ma za zadanie przynieść ze sobą kwiaty, które jest wstanie zerwać z własnego ogrodu, łąki czy pola. To one staną się podstawą tworzonych bukietów. Po dodaniu do nich wstążek i liści które będą czekały w Barbarze stworzą niezapomniane dzieła, których urok bedzie zdobić przez długi czas wasze mieszkania

Akademia Miejskiego Ogrodnika to organizowany przez Strefę Kultury Wrocław cykl warsztatów i spotkań wokół roślin w Barbarze. Na zajęciach poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. W trakcie Akademii dzielimy się też sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne!

Warsztat jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na sadzimy@strefakultury.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.