18.09.2018 Wtorek

Archiwalna mikstura – warsztaty dla dzieci

Data: 18.09.2018
Wstęp: wolny

Witold Romer, [Czernica. Jędruś i indyki], 1930

wrzesień 18, 2018@4:00 pm – 6:00 pm
2018-09-18T16:00:00+02:00
2018-09-18T18:00:00+02:00

Warsztat towarzyszący wystawie fotograficznego archiwum rodziny Romerów „Zapomniane światło prywatnych dni”.

Jak stworzyć dobrą miksturę wizualną? Ważne będą wyszukane składniki i dobre proporcje. Do stworzenia kolażowych kompozycji wykorzystamy zdjęcia z archiwum Witolda Romera, a także materiały dostępne na otwartych licencjach w sieci. Dowiemy się czym jest domena publiczna i do czego można użyć zebrane tam materiały. Stworzymy serię niewielkich notesów artystycznych, na które złożą się kolaże z archiwalnych zdjęć. Do przygotowania tekstów i napisów użyjemy świetnego narzędzia internetowego Typo Polona, a także oznaczeń z układu okresowego pierwiastków – w końcu Romer był chemikiem!.

Wstęp wolny!

Liczba uczestników: 15

Warsztaty odbędą się w Centrum Edukacyjnym w Galerii Dworcowej (Dworzec Główny PKP, I piętro)

Obowiązują zapisy pod adresem: galeriadworcowa@strefakultury.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koncepcja i realizacja: Magdalena Kreis, Jerzy Wypych.

Współorganizator: TIFF Center