30.03.2019 Sobota

marzec 30, 2019@11:00 am – 2:00 pm
2019-03-30T11:00:00+01:00
2019-03-30T14:00:00+01:00

Zanim ruszą projekty zgłoszone do Edycji 19. Mikrograntów, zapraszamy Was do wzięcia udziału w 8. Mikroagorze – spotkaniu pozwalającym przyjrzeć się bliżej inicjatywom, poznać ich autorów i wymienić doświadczenia. 30 marca w Barbarze spotkacie twórców i twórczynie 12 mikrograntowych wiosenno-letnich inicjatyw oraz dowiecie się więcej o tym, co wspólnie z mieszkańcami planujemy na wrocławskich osiedlach.

Chcecie poznać lokalnych aktywistów, interesuje Was jaki pomysł będziemy realizować na Waszym osiedlu, a może zamierzacie zaoferować swoją pomoc w jego realizacji? Jeśli składaliście swój projekt, ale nie udało Wam się wygrać, możecie dołączyć do wybranych inicjatyw i stać się ich współrealizatorami i współrealizatorkami.

Kronika sąsiedzka, wspinaczka miejska, swingowa potańcówka i wiele innych

Na Mikroagorze usłyszycie więcej o kolejnej edycji truchtania po pięciu parkach dawnej dzielnicy Fabryczna z ich historią w tle, zajęciach edukacyjnych o zachowaniach czworonogów i komunikacji z psem dedykowanych dzieciom i młodzieży, a także odkrywaniu lokalnych historii oraz fotomateriałów o Popowicach czy tworzeniu wspólnej, sąsiedzkiej kroniki Zakrzowa. Będziecie mogli i mogły dowiedzieć się o przyrodniczych wędrówkach z nurtem rzeki Ślęzy, wspinaczkach miejskich na wrocławskie wzgórza, właściwym wykorzystywaniu plastiku (złego i tego dobrego też), swingowych międzypokoleniowych potańcówkach z międzywojenną historią Ołbina w tle czy poszukiwaniach śladów twórców kin i śródmiejskich kinomanów. Odkryjecie gdzie w mieście szukać śladów drukarskiej rodziny Kornów, jak mieszkańcy i mieszkanki Księża Małego i Wielkiego będą pracować nad wyznaczeniem granicy między osiedlami oraz jak rzeka Odra opowie nam o sobie.

Po krótkich wystąpieniach i prezentacji 12 projektów, porozmawiamy o naszych planach, podzielimy się doświadczeniami oraz podyskutujemy o nawiązywaniu współpracy z lokalnymi liderami, liderkami. Mikroagora to świetna okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców i porozmawiania z nimi o tym, co dzieje się na Waszym podwórku, osiedlu – w Waszej najbliższej okolicy.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia.

Zapraszamy 30 marca od godziny 11.00 do Barbary (ul. Świdnicka 8b) na 8. Mikroagorę.

Więcej o inicjatywach oraz autorach i autorkach projektów z czterech obszarów przeczytacie TU.