Od: 23.10.2018 Wtorek
Do: 5.11.2018 Poniedziałek

Mikrogranty: Bloki piszą blogi – rekrutacja na warsztaty

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 23.10.2018 - 5.11.2018
Godzina: 00:00
Miejsce wydarzenia: Szczepin, Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Kamila Rogozińska

Grupa nieformalna Serce Szczepina organizuje warsztaty tworzenia i prowadzenia blogów. Grupa odnajdzie dorosłych pasjonatów różnych dziedzin, którzy poprzez tworzenie blogów podzielą się swoimi zdolnościami. Opowiedzą oni “swój Wrocław”, swoje mikrohistorie.

Podczas cyklu warsztatów prowadzonych przez szczepiniankę, Martyne Rejkowicz, uczestnicy założą blogi, poznają tajniki WordPressa i grafiki komputerowej, zasady tworzenia artykułów i ich promowania oraz pozycjonowania treści w internecie. Podczas warsztatów odbędzie się spotkanie z wrocławskim blogerem, który opowie o tajnikach prowadzenia bloga.

Finalnie każdy uczestnik otrzyma własną domenę z przygotowanym w czasie warsztatów blogiem. Podsumowaniem projektu będzie wydanie gazetki ze szczepińskimi pasjonatami, zaprojektowanej przez samych uczestników, zawierającej najciekawsze artykuły z ich blogów. Po zakończeniu warsztatów odbędzie się spotkanie otwarte uczestników z mieszkańcami osiedla.

Jak się zgłosić?
Aby zgłosić swoją kandydaturę na warsztaty Bloki piszą blogi, należy wypełnić formularz na stronie http://serceszczepina.pl/ , w zakładce "Bloki piszą blogi" lub wysłać maila na adres kontakt@serceszczepina.pl.

Można też zadzwonić do prowadzącej warsztaty: Martyny Rejkowicz (numer: 883646250), Martyna z przyjemnością udzieli także dodatkowych informacji.
Uczestnicy nie mogą już pisać swoich blogów.

ZAPISY  DO 2 LISTOPADA - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Wypełniając formularz przekonajcie nas, że Wasza mikrohistoria jest wyjątkowa i to ją warto pokazać światu!

TERMINARZ:
23.10 - 2.11 Nabór do grupy projektowej
5.11 - 31.11 Warsztaty pisania bloga
10.12 Finał projektu

Projekt jest realizowany w ramach Edycji 18. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej