22.07.2018 Niedziela

Mikrogranty: FOTObiografia Szczepina – finisaż wystawy i potańcówka | Finał projektu

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 22.07.2018
Godzina: 18:30
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Skwer św. Damiana de Veuster, Szczepin
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Absolutny hit tego lata! Tego na Szczepinie jeszcze nie było!

22 Lipca, w niegdyś hucznie fetowany dzień, spotkamy się na Serce Szczepina na SĄSIEDZKIEJ POTAŃCÓWCE.


W rytmie lat. 70., trochę 50. i 60. oddamy się zabawie, jak niegdyś. DJ Sun Miguel zabierze nas w podróż z muzyką z minionych i aktualnych lat. Będą lampki, oranżada, drewniany parkiet i skoczna muzyka, czyli wszystko co potańcówka mieć powinna.

Potańcówka to zamknięcie wystawy plenerowej, podsumowującej projekt "FOTObiografia Szczepina" . Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć". Z zebranych od mieszkańców osiedla zdjęć z lat 70. i 80. stworzyliśmy z grupą Seniorów i Juniorów kolaże, a w czasie specjalnych sesji fotograficznych odtworzyliśmy stare kadry we współczesnych realiach osiedla. Wszystkie te prace zobaczycie Państwo w plenerze Serca Szczepina. Autorem zdjęć jest Paweł Frenczak Photographer.

Z zebranych zdjęć wykonaliśmy również pocztówki "Pozdrowienia ze Szczepina", które mieszkańcy i mieszkanki po otrzymaniu mogli odesłać grupie wraz ze swoimi wspomnieniami. W ten sposób projekt będzie miał szanse żyć "własnym", pomikrograntowym życiem. Część odesłanych pocztówek zaprezentujemy na finisażu.

FOTObiografia SZCZEPINA. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć

Wystawa plenerowa | 7–22 lipca | Pawilon E-S-K – Skwer de Veuster (ul. Zachodnia) | Finisaż: 22 lipca, g. 18.30

Projekt "FOTObiografia SZCZEPINA. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć" realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej