28.08.2019 Środa

sierpień 28, 2019@5:30 pm – 7:00 pm
2019-08-28T17:30:00+02:00
2019-08-28T19:00:00+02:00

Przed nami kolejne spotkanie „Kampanii cukrowej na Klecinie” podczas której na nowo odkrywamy historię osiedla! Tym razem zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty tworzenia tajemniczych skrzynek, które wykorzystamy podczas gry osiedlowej „Śladem cukrowego buraka”!

Skrzynki będą zawierać przeróżne łamigłówki związane z historią Kleciny i działają podobnie do zagadek w Escape Roomach. Najmłodsi, podczas warsztatów prowadzonych przez panie ze Skrzyni Tajemnic, sami będą tworzyć zagadki oraz łamigłówki, które potem staną się bazą osiedlowej gry „Śladem cukrowego buraka”!

Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy zapisywać swoje pociechy pod adresem: kampaniacukrowa.klecina@gmail.com

Warsztaty odbędą się w czerwonych namiotach Strefy Kultury Wrocław w Parku Migdałowym.

Kampania cukrowa na Klecinie” to projekt mający na celu uchowanie od zapomnienia wspomnień mieszkańców dzielnicy, którzy pamiętają ją jeszcze jako wioskę pod Wrocławiem z działającą cukrownią, która wypełniała mieszkańcom każdą strefę życia nie tylko pracą ale także zawodami strażackimi czy sekcją motocyklową. Stara Klecina to miejsce z przyjezdnym kinem, meczami piłki nożnej na Dożynkowej, kolejką wąskotorową do Sobótki i osiedlowym domem kultury, gdzie odbywały się tańce i sąsiedzkie zabawy.

Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.

Harmonogram spotkań:

28.08 | 17:30 | Park Migdałowy
warsztaty tworzenia tajemniczych skrzynek do gry miejskiej (dla dzieci od 7-12 lat)
prowadzenie: Magdalena Podgórska

31.08 | 11:00-13:00 | Studio warsztatowe i kawiarnia Foks (Krzycka 83c/1c)
warsztaty kulinarne Frykasy z melasy (brak ograniczeń wiekowych)
prowadzenie: Bogusia Smolarek

1.09 | Park Migdałowy
17:00-19:00 | Klecińska gra osiedlowa „W poszukiwaniu cukrowego buraka” (mile widziane rodziny, dzieci i przyjaciele!)
19:00-21:00 | Klecińskie słuchowisko z historią w tle, finał gry osiedlowej, smakowanie frykasów z melasy, wystawa zdjęć starej i nowej Kleciny