21.08.2020 Piątek

Mikrogranty: „Polish jest spoko” – plenerowy pokaz filmu z piknikiem

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 21.08.2020
Godzina: 19:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Park Stanisława Tołpy, Ołbin
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Z mitem o wyjątkowej trudności języka polskiego zmierzy się i rozprawi w najbliższych miesiącach kolektyw Spoko Polish! Wraz z nim zachęcamy do serii spotkań o kulturze i języku naszego kraju oraz miasta, które rozpocznie plenerowy pokaz w Parku Stanisława Tołpy. Zapraszamy nowych wrocławian i wrocławianki, tymczasowych gości z zagranicy czy wszystkich tych, których interesują międzykulturowe spotkania w swobodnej atmosferze!

Spoko Polish, Polish Cinema for Beginers oraz Mikrogranty zapraszają na letnie kino plenerowe rozpoczynające serię językowych spotkań "Polish jest spoko! - conversation meetings”.

Pod koniec sierpnia chcemy spotkać się w Parku Stanisława Tołpy z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia, zarówno tymi rodowitymi jak i tymi, którzy przyjechali tu z różnych zakątków świata, aby wspólnie cieszyć się ostatnimi chwilami lata, wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą polskiego kina, a całość zwieńczyć plenerowym pokazem filmu "Wieś pływających krów” w reżyserii Katarzyny Trzaski. Projekcję poprzedzi wstęp o filmie od Polish Cinema for Beginers.

Zapraszamy 21 sierpnia od 19:00 do Parku Stanisława Tołpy na Ołbinie. Weźcie ze sobą swoje przekąski i napoje, my zadbamy o dobrą atmosferę i ciekawy wielokulturowy pokaz filmowy!

UWAGA! Na spotkanie obowiązują zapisy na maila: biuro@spokopolish.pl (imię i naziwsko prosimy przesłać w mailu o tytule: pokaz filmu 21.08)

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia (https://bit.ly/regulamin-Polish-jest-spoko-film) i nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (maseczek!).

Spotkania prowadzone będą w języku polskim i angielskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

O filmie:

Troje młodych berlińczyków ze wspólnoty Spirit Center, dbającej o duchowy rozwój swoich członków za pomocą jogi, medytacji, szamańskich rytuałów czy lekcji przetrwania w lesie, postanawia udać się na polską wieś. Jak na prawdziwych pielgrzymów przystało, Ellen, Mario i Jon jadą na Wschód, aż pod granicę Polski z Białorusią, gdzie od miejscowego gospodarza, Stanisława, wynajmują stuletni drewniany dom. Chcą spędzić tu wakacje, pracować w polu i być blisko natury i kultury - w ich mniemaniu nieskażonych jeszcze cywilizacją. Inne style życia, inne wartości, inne języki, nawet inna muzyka - czy jest cokolwiek, co łączy te dwa światy? Może po prostu marzenie o tym, że gdzieś jest lepsze, prawdziwsze życie?

 

O innych wydarzeniach w ramach projektu poszukajcie informacji na:  https://strefakultury.pl/project/polish-jest-spoko-conversation-meetings/https://strefakultury.pl/news/polski-jest-spoko-ze-spoko-polish/

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Żółty Parasol, Polish Cinema for Beginners, Fundacja EkoRozwoju, Fundacja Ważka

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty. 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
12.05.2024

Ladies first: Yumi Ito & Szymon Mika

Impart Centrum, Piłsudskiego 19 Zobacz na mapie
1.06.2024

Orkiestra Mamy Śpiewamy i IMPART DZIECIOM – koncert

Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19 Zobacz na mapie
19.0720.07.2024

WROsound x urban jungle: 2-dniowy karnet

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
19.07.2024

WROsound x urban jungle: 1 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
20.07.2024

WROsound x urban jungle: 2 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie

Polecamy

Zobacz więcej