8.06.2019 Sobota

Data: 8.06.2019
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: ul. ks. Stanisława Brzóski, 51-686 Wrocław

W którym kinie we Wrocławiu puszczano najlepsze filmy? Gdzie dyskusje po seansach trwały najdłużej, a krzesła na widowni skrzypiały najgłośniej? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w projekcie „Wrocławskie Kinotropy“, który realizowany jest w ramach 19. Edycji Mikrograntów.

Grupa z Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA”, sądzi, że warto wrócić do korzeni, by pokazać, że Wrocław był i jest miastem filmowym. Chce przypomnieć dawne kina Śródmieścia – Pioniera, Lalkę, Polonię i Światowida. Opowieści o nich szukają u dwóch źródeł – wśród pracowników  tych miejsc, którzy znają je zza kulis oraz tych, którzy korzystali z ich dobrodziejstw, czyli widzów.

Zapraszamy 8 czerwca o 17:00 na warsztaty, by porozmawiać o tym, jak to było czekać w długich kolejkach po bilety, biegać za filmem od kina do kina czy dyskutować żywo po seansie. Spotkanie odbędzie się w salce przy Kościele Pamięci Króla Gustawa Adolfa (dawne kino Światowid).

Jeśli macie fotografie dawnych kin, stare bilety lub jakiekolwiek inne pamiątki – koniecznie zabierzcie je ze sobą na spotkanie warsztatowe!

Wszystkich chętnych do rozmowy zapraszamy do kontaktu na adres: wroclawskiekinotropy@gmail.com - zaopiekujemy się każdym kinowym wspomnieniem.

Zapraszamy również na fanpage - www.facebook.com/wroclawskiekinotropy/

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 19. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.