28.06.2019 Piątek

czerwiec 28, 2019@5:00 pm – 7:00 pm
2019-06-28T17:00:00+02:00
2019-06-28T19:00:00+02:00

Pamiętacie jeszcze „Lalkę”, „Polonię” czy „Światowida”? W tych śródmiejskich kinach po wojnie puszczano nowości z zagranicy, polskie klasyki czy zjawiskowe obrazy filmowe dyskutowane przez kinomanów. Kto otwierał kasy, gasił światło i z projektorni obserwował reakcje widzów?

W którym kinie we Wrocławiu puszczano najlepsze filmy? Gdzie dyskusje po seansach trwały najdłużej, a krzesła na widowni skrzypiały najgłośniej? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaliśmy w projekcie „Wrocławskie Kinotropy“, który realizowany był w ramach 19. Edycji Mikrograntów.

Po otwartych spotkaniach w trzech różnych lokalizacjach Śródmieścia, podczas których wykonaliśmy filmowe postery, a przy tym trochę powspominaliśmy, czas na prezentację efektów! Ania Streczeń wraz z grupą „wrocławskich kinotropów” z Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA”, odświeżała też wspomnienia „ludzi kina”. Powstały z tych działań rozmowy z osobami, które je stworzyły – pracownikami, kierownikami, animatorami kultury filmowej. Wywiady w formie podcastów znaleźć możecie na stronach www.wroclawskiekinotropy.home.blog oraz www.soundcloud.com/wroclawskiekinotropy

Podsumowaniem projektu będzie wernisaż, podczas którego będzie można zobaczyć wykonane postery, posłuchać fragmentów podcastów oraz porozmawiać o własnych wspomnieniach z dawnych kin. Zaprosimy na niego 28 czerwca o 17:00 do Infopunktu Nadodrze na ul. Łokietka 5.

Zapraszamy do wspólnej rozmowy o tym, jak to było czekać w długich kolejkach po bilety, biegać za filmem od kina do kina czy dyskutować żywo po seansie.

Zapraszamy również na fanpage projektu.

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 19. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.