15.12.2019 Niedziela

grudzień 15, 2019@12:00 pm – 1:30 pm
2019-12-15T12:00:00+01:00
2019-12-15T13:30:00+01:00

Czy elementy odzieży mogą być unikatowe? Czym jest kolekcja i jak ją udokumentować? W jaki sposób mali projektanci mogą zainspirować się dziełami sztuki? Zapraszamy na kolejne warsztaty rodzinne w Pracowni Komuny Paryskiej 45. Tym razem przygotujemy niepowtarzalne obrazy – lustra!

W grudniową niedzielę tworzyć będziemy unikatowe prace inspirując się dziełem Włodzimierza Borowskiego „Manilus”. Lustrzana niedziela w zestawieniu z elementami odzieży na nowo odkryje przed nami własne odbicie! Używając m.in. guzików, zamków, materiałów, farb stworzymy obiekty wychodzące poza tradycyjną formę zarówno obrazu, jak i lustra, sprawdzimy też, czy dzięki wykorzystaniu lustra uda nam się stać elementem własnego dzieła! W ramach warsztatów dowiemy się również, czym jest asamblaż, poznamy bliżej artystę i zastanowimy się, co łączy lustro z modą.

„Modna niedziela”

W oparciu o dzieła z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław oraz Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych zapraszamy dzieci i ich opiekunów w podróż po niezwykłym świecie sztuki, która staje się punktem wyjścia do autorskich projektów w dziedzinie mody. „Modna niedziela” to twórczo spędzony czas, w ramach którego będzie można zastanowić się również nad wartością słowa „nosić” – odnosząc go do doświadczania, obcowania ze sztuką, procesu twórczego aż po materialny aspekt wykonywanych przez nas prac. Wykorzystując powstałe realizacje, spróbujemy wspólnie opowiedzieć o Przedmieściu Oławskim!

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku od 5 lat wraz z opiekunami.
Zapisy: pracownia@strefakultury.pl
Liczba uczestników jest ograniczona.

Praca Włodzimierza Borowskiego udostępniona jest dzięki uprzejmości partnera cyklu – Muzeum Współczesnego Wrocław.

Warsztaty są częścią projektu „Trójkąt? W modzie” autorstwa Natalia Gołubowska. Poszukując różnorodnych inspiracji wraz z mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego i przyjaciółmi Pracowni przygotujemy w 2020 roku niecodzienny pokaz mody.