15.03.2020 Niedziela

Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45

fot Wojciech Chrubasik

Przed nami kolejne niedzielne warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, podczas których wspólnie odkrywamy niezwykły świat sztuki i mody. Marcowe spotkanie inspirowane będzie dziełem Wandy Gołkowskiej „Kolekcja – katalog”.

W ramach warsztatów poruszymy wyobraźnię wykorzystując w procesie twórczym niebieskie kwadraty. Przyjrzymy się wspólnie czym jest kolekcja i w jaki sposób można ją skatalogować. Porozmawiamy o kompozycji i o kolorze. Efektem naszych działań będą chusty, z których stworzymy jedyną w swoim rodzaju kolekcję! Praca Wandy Gołkowskiej udostępniona jest dzięki uprzejmości partnera cyklu – Muzeum Współczesnego Wrocław.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy: pracownia@strefakultury.pl

„Modna niedziela”

Zajęcia w Pracowni Komuny Paryskiej 45 to twórczo spędzony czas, w ramach którego wraz z dziećmi i ich opiekunami zastanawiamy się nad wartością słowa „nosić” odnosząc go do doświadczania, obcowania ze sztuką, procesu twórczego aż po materialny aspekt wykonywanych przez nas prac. W ramach warsztatów poznajemy także sylwetki artystów, dowiadujemy się jakimi środkami wyrazu operują i co było punktem wyjścia do powstania danego dzieła. Wykorzystując powstałe prace próbujemy opowiedzieć o Przedmieściu Oławskim! Warsztaty organizowane są we współpracy z Muzeum Współczesnym Wrocław.

Więcej o działaniach w Pracowni Komuny Paryskiej 45: TUTAJ