8.07.2015 Środa

Nieskończony zielony

Data: 8.07.2015
Miejsce wydarzenia: podwórko między ulicami: Barlickiego, Nowowiejska, Żeromskiego, Orzeszkowej
Lipiec 8, 2015@12:00 pm
2015-07-08T12:00:00+02:00
2015-07-08T12:15:00+02:00

„Nieskończony zielony” to instalacja w formie znaku nieskończoności. Jest przykładem „zielonej rzeźby”, która stanowi połączenie metalowo – drewnianej konstrukcji, gleby oraz około stu gatunków roślin. Instalacja została zrealizowana we współpracy z mieszkańcami podwórka, zaangażowanymi nie tylko w proces jej powstania, ale przede wszystkim w uprawę roślin.

Celem instalacji artystycznej było przywrócenie mieszkańcom podwórka jako miejsca wspólnego, terenu sąsiedzkiej współpracy i zaangażowania. Tworząc instalację „Nieskończony zielony” chcieliśmy zmienić oblicze podwórka przy ulicach Nowowiejskiej, Żeromskiego, Orzeszkowej oraz Barlickiego, skierować zainteresowanie Wrocławian i opinii publicznej na piękny obszar Ołbina. Przede wszystkim jednak zależy nam na zasadzeniu ziarna współpracy w mieszkańcach oraz zaproszeniu ich do udziału obchodów Europejskiej Stolicy Kultury.

Adam Kalinowski – urodził się w Poznaniu, gdzie żyje i pracuje. Studiował antropologię kultury na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Autor dzieł sztuki zewnętrznej oraz artykułów naukowych. W 1998 założył fundację im. Tadeusza Kalinowskiego.

Miejsce: podwórko między ulicami: Barlickiego, Nowowiejska,  Żeromskiego, Orzeszkowej

23.08.2019

Sąsiadujemy: Garden party na Kleczkowie

Podwórko między ulicami Siemieńskiego, Kleczkowską, Trzebnicką i Kraszewskiego Zobacz na mapie