2.07.2016 Sobota

Serial podwórkowy / Karolina Breguła

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 2.07.2016 - 11.08.2016
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Podwórko między ulicami: Reja Sienkiewicza, Górnickiego
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

W lipcu podwórko przy ulicy Reja i Sienkiewicza na wrocławskim Ołbinie zamieniło się w prawdziwy plan filmowy. Chętni do udziału w projekcie mieszkańcy stworzyli scenariusz, byli współtwórcami zdjęć i dźwięku oraz koncepcji montażowej, ale także sami w nim zagrali. Pięcioodcinkowy serial opowiada fikcyjną historię zainscenizowaną w przestrzeniach budynków i zakamarkach podwórka.

Inauguracja projektu odbyła się 30 lipca o 21:00 na górce przy ul. Reja w zainscenizowanym podwórkowym kinie – tego dnia można było zobaczyć zwiastuny serialu, a także poznać twórczynie i twórców projektu. Od tego czasu do 18 sierpnia w każdą środę i sobotę o 21:00 odbywały się projekcje kolejnych części serialu.

Karolina Breguła – artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, filmów i fotografii. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jej prace pokazywane były między innymi na Biennale Sztuki w Wenecji, w Jewish Museum w Nowym Jorku, Muzeum Narodowym w Warszawie i Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. W 2013 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie Spojrzenia 2013. Jest autorką między innymi takich prac jak Fire Followers (2013), Biuro tłumaczeń sztuki (2010) czy Niech nas zobaczą (2003). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Projekt powstał w ramach projektu „Wrocław – wejście od podwórza” będącego częścią programu sztuk wizualnych ESK Wrocław 2016, którego kuratorem był Michał Bieniek. Realizacja działań w ramach projektu rozpoczęła się w 2015 roku, trwała do końca roku 2016.

IDEA PROJEKTU

Projekt polega na realizacji interwencji artystycznych w zaniedbanych zakątkach Wrocławia, przede wszystkim na podwórkach. Artyści działając w danej przestrzeni będą współpracować z mieszkańcami, tak by wypracowane rozwiązania były wspólną wynegocjowaną pracą.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej