28.11.2020 Sobota

„Thanks Jimi Symphonic” – Leszek Cichoński and Friends + Orkiestra Filharmonii Sudeckiej – koncert

Data: 28.11.2020
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: wydarzenie online

listopad 28, 2020@7:00 pm – 8:30 pm
2020-11-28T19:00:00+01:00
2020-11-28T20:30:00+01:00

W związku z decyzją premiera o zamknięciu instytucji kulturalnych do 29 listopada włącznie wspólnie z artystami podjęliśmy decyzję o tym, by przenieść koncert do sieci. Wydarzenie odbędzie się w planowanym terminie, ale zamiast do sali teatralnej Impartu zaprosimy Państwa przed ekrany. Szczegóły transmisji online podamy wkrótce.

Bilety zakupione na koncert można zwracać w miejscu ich zakupu. Oto szczegóły zwrotu:

– bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl
prosimy o wysłanie maila na adres: bow@strefakultury.pl w tytule wpisując „zwrot biletów”, a w treści podając: imię i nazwisko kupującego, nazwę wydarzenia oraz numer ID transakcji.

– bilety zakupione on-line poprzez inne portale biletowe, prosimy o kontakt z właściwą bileterią

– bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką
umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres: bow@strefakultury.pl prosimy o wysłanie:
stosownego formularza (do pobrania tutaj)
wyraźnego zdjęcia biletów
paragonu w formacie PDF lub JPG.

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

W tym roku przypadła 50. rocznica śmierci Jimiego Hendriksa. Aby uczcić pamięć herosa gitary, pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa Leszek Cichoński szykuje jesienny hołd dla artysty – wyjątkowy koncert z największymi przebojami Jimiego. Występ będzie okazją, by usłyszeć na żywo materiał z wydanego w tym roku krążka Cichońskiego.

Skład:

Soliści:
Leszek Cichoński – gitara i wokal
Marek Bałata – wokal
Łukasz Łyczkowski (finalista The Voice of Poland) – wokal
Damian Szewczyk – wokal

Na basie zagra Tomasz Grabowy, na klawiszach Robert Jarmużek, a na perkusji Łukasz Sobolak. Na scenie pojawi się także kilkudziesięcioosobowa Orkiestra Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska.

„Thanks Jimi Symphonic” to pierwszy na świecie symfoniczny program z muzyką Jimiego Hendriksa, który został wydany na płycie. Premiera albumu Leszka Cichońskiego zbiegła się z 50. rocznicą śmierci legendarnego artysty. Tytułowym utworem jest kompozycja pt. “Thanks Jimi”hymn Gitarowego Rekordu Guinnessa. Angielski tekst do tego kawałka napisał amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem – wokalistą Storyville. Okładkę płyty zaprojektował ceniony artysta Andrzej Pągowski. Autorem opisu do albumu jest Jan Chojnacki. Na krążku znajdują się takie hity jak “Foxy Lady”, „Purple Haze” czy “Little Wing”. Cały materiał będzie można usłyszeć 28 listopada w Imparcie podczas koncertu symfonicznego z okazji urodzin Hendriksa.