Od: 9.09.2017 Sobota

wrzesień 9, 2017@6:00 pm – wrzesień 23, 2017@4:00 pm
2017-09-09T18:00:00+02:00
2017-09-23T16:00:00+02:00

W tym roku jesteśmy już po wszystkich trzech naborach do programu mikroGRANTY ESK Wrocław 2016, a projekty z nich będziemy realizować do końca tego roku. Dzieje się u nas coraz więcej, dlatego też, co tydzień będziemy Was informować o tym,  gdzie i kiedy możecie nas szukać w mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Ołbiński Ogród Otwarty
Ołbiński Ogród Otwarty (OOO) to pierwszy otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia ogródek działkowy. Inauguracyjne działania w sierpniu, wrześniu i październiku pozwolą na stworzenie przestrzeni wspólnej do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Już w najbliższą sobotę, przy budynku zarządu ROD Lepsze Jutro, odbędzie się „Garden swing, czyli ogrodowa potańcówka”. Będzie to kameralne spotkanie przy muzyce swingowej puszczanej z adapteru. Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne tańce, szczególnie osoby, które już zaangażowały się w działania na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym – sobotnia, międzypokoleniowa potańcówka będzie okazją na zacieśnienie znajomości zawartych podczas wspólnych warsztatów.

09.09.2017 | od 18:00
ROD Lepsze Jutro

Nakręceni Maślicami

Ekipa z Kolektywu pomysłów zaprasza na szereg działań artystycznych promujących wrocławskie Maślice. W najbliższą sobotę zapraszamy na warsztaty malarskie ze Stanisławem Przewłockim. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek, czy umiejętności malarskie. Zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na kolektywpomyslow@gmail.com. Warsztaty ruszają o godzinie 17:30.

Miłośników kina plenerowego zapraszamy na dwa pokazy filmowe o tematyce związanej z Wrocławiem. Pierwszy z nich – „Włodzimierz Kałdowski Człowiek z kamerą”  – to unikalne obrazy z życia miasta z drugiej połowy XX wieku. Drugi to animowany kolaż –  „TRANS-WROCŁAW, czyli Podróż z Wiatrem i pod Wiatr Historii” – opowiadający 1000-letnią historię Wrocławia. Animacja została zrealizowana przez artystów, młodzież i dzieci. Pokazy ruszają o godzinie 20:00.

09.09.2017 | od 17:30 do 21:00
Tereny zielone przy ul. Potokowej/Ślęzoujście
w razie niepogody w Filii nr 7 przy ul. Suwalskiej 5

Sąsiedzkie Białe Śniadanie w parku na Nadodrzu

Aktywna ekipa z Nadodrza chce stworzyć przestrzeń łączącą mieszkańców w smaczny sposób i zaprasza na wspólne śniadania pod chmurką. Spotkania te będą świetną okazją do wymiany doświadczeń, nie tylko tych kulinarnych. Chcesz zjeść wspólnie z nami śniadanie? Łap dżem, ser lub po prostu to, na co masz ochotę i wpadaj na Nadodrze!

10.09.2017 | od 11:00
Park Staszica

Karłowickie przekąszanie, czyli wędrujący stoliczek – nakryj – się

Karłowickie przekąszanie to kulinarny spacer po dzielnicy. Uczestnicy spaceru wędrują ze stoliczkiem – nakryj – się odwiedzając miejsca zapomniane lub walczące o ocalenie od zapomnienia. Na każdym postoju stoliczek nakrywa się obrusem i zapełnia się przekąskami przygotowanymi wcześniej przez uczestników.

Trasa stoliczka będzie przebiegała przez: ul Koszarową, plac Piłsudskiego, karłowicki Brodzik, podwórko przy opuszczonej kamienicy na ul. Długosza 9. Na trasie ugoszczą nas: Yemsetu, Cukiernia i kawiarnia GOLD CAFE, Browar Stu Mostów. Ponadto spotkają się z nami zaproszeni goście – przedstawiciele organizacji i nie tylko, działających na Karłowicach.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział? Wysłać zgłoszenie na karlowice.gotuja@wroclaw2016.pl, dołączając uzasadnienie (w dowolnej formie) swojego udziału w spacerze. Do samego spaceru uczestnik ma za zadanie przygotować przekąskę według dowolnego pomysłu (na produkty do tego celu przewidziane są środki w budżecie).

Rekrutacja na sobotni spacer trwa – zgłoszenia przyjmowane są do piątku 13.09.2017.

16.09.2017 | od 12:00
start : ul Koszarowa (przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego)
► FB

ZOBACZ WROCŁAW! II – gra miejska dla osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu

Trwa nabór do gry miejskiej ZOBACZ WROCŁAW! II – zachęcamy osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu, a także wszystkich chętnych, do udziału! Uczestnicy będą podzieleni na czteroosobowe drużyny, w których skład wchodzić będą osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu oraz wolontariusze i asystenci.

Jeśli chcecie wziąć udział w grze lub włączyć się w działania jako wolontariusz ślijcie zgłoszenia na: zobacz.wroclaw@wroclaw2016.pl do 10.09.2017 r.

23.09.2017 | od 10:00
zielone tereny Parku Szczytnickiego i Pergoli