6.05.2024 Poniedziałek

Premierowy koncert Anaztazji Kogut i Tomka Wyłomańskiego w Firleju

16 maja scena w Firleju przy Grabiszyńskiej 56 będzie należała do młodych i utalentowanych artystów – Anastazji Kogut i Tomka Wyłomańskiego. Duet podczas występu „Przed premierą” zaprezentuje się po raz pierwszy ze swoim świeżym, w całości od nowa skomponowanym materiałem.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Cykl muzycznych spotkań „Przed premierą” w Firleju to wyjątkowa okazja do obcowania z młodymi obiecującymi artystami, którzy niebawem mogą trafić do czołówki reprezentacji polskiej sceny. Podczas koncertów publiczność może usłyszeć ciekawe interpretacje piosenki literackiej i aktorskiej, gdzie gospodarzem wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest polski aktor i wybitny znawca gatunku Bogusław Sobczuk. W 2024 roku w ramach cyklu na scenie w Firleju zagrały Maja Frejtag oraz Ula Zubek.  Natomiast majowy koncert, który będzie ostatnim spotkaniem z cyklu „Przed premierą” przed wakacyjną przerwą, to premierowy występ Anastazji Kogut i Tomka Wyłomańskiego. W trakcie muzycznego spotkania artyści zagrają dla publiczności swoje aranżacje dobrze znanych polskich i zagranicznych piosenek oraz zaprezentują autorski materiał duetu. W repertuarze znajdzie się utwór Marii Peszek „Samotny tata” wykonany przez Anastazję podczas tegorocznego występu na PPA, a także dwa utwory w języku ukraińskim oraz kilka w języku angielskim. Artyści opisują swoją wspólną twórczość jako mocno eksperymentalną. Nie klasyfikują jej w żadnym konkretnym gatunku.

Wokalistką będzie Anastazja Kogut (Anastasiia Kohut), czyli dwudziestoletnia artystka, urodzona w Kijowie. Większość swojego życia spędziła w Ukrainie. Pięć lat temu przeprowadziła się do Polski na studia. Rozpoczynała wiele kierunków, aż w końcu znalazła swoje miejsce w Studium Musicalowym Capitol. Zakochała się w sztuce, teatrze, ludziach. Jako dziecko tańczyła profesjonalnie taniec towarzyski oraz ukończyła szkołę muzyczną. Jednak w jej życiu zabrakło przestrzeni, aby zająć się tym zawodowo. Dopiero po przeprowadzce do Polski zaczęła na nowo tańczyć i śpiewać. Po roku w Studium Musicalowym Capitol poczuła, że potrzebuje więcej i aplikowała na AST, gdzie dostała się na wydział lalkarski. Anastazja zaczęła pisać także swoje teksty, ma w planach wypuszczenie autorskiej płyty z muzyką eksperymentalną. – Na co dzień interesuję się także fotografią, być może kiedyś skończę reżyserię filmową. W 2024 roku udało mi się spełnić moje dotychczasowe największe marzenie i dostać się do finału PPA. A co będzie dalej, zobaczymy – tak o swoich planach opowiada artystka.

Anastazji podczas koncertu akompaniował będzie Tomek Wyłamański, producent muzyczny, którego pasją jest dźwięk oraz jego struktura. Wszechstronne podejście do tworzenia melodii pozwala mu na nieograniczone kompilacje różnych gatunków muzyki. Tomasz to uczeń Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu i członek kolektywu „naked man”. Jest kompozytorem ścieżki dźwiękowej do pokazów mody „Devil over my shoulder”, „Pokaz1” (projektanta Kuby Gonery) oraz do spektaklu „Światów nie wzniesiemy nowych”.

 

 Bilety dostępne: TUTAJ

 

Przed premierą: Anastazja Kogut i Tomasz Wyłomański

16.05.24 | godz. 18:00

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

 

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej