Login

Register

Login

Register

16.09.2020 Środa

Rekordowe 129 projektów zgłoszonych w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów. Wasza chęć do działania w mieście nie słabnie!

Zakończyliśmy trzeci (i ostatni) w tym roku nabór do Mikrograntów! Mimo wciąż panujących obostrzeń, wasza aktywność kolejny raz nie zawiodła – zgłosiliście aż 129 propozycji na jesienno-zimowe lokalne inicjatywy! Zwycięskie projekty ogłosimy 5 października.

W trwającym od 1 do 15 września ostatnim naborze do Mikrograntów mogliście zgłaszać swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Jak zawsze nabór podzielony był na trzy ścieżki. Do udziału zapraszaliśmy wszystkich pełnoletnich wrocławian i wrocławianki (osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą oraz grupy nieformalne), organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności oraz te, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia).

Przy tworzeniu waszych propozycji musieliście mieć na uwadze aktualne realia i pamiętać o bezpieczeństwie oraz zdrowiu potencjalnych uczestników. Prosiliśmy was więc o planowanie działań na nieco mniejszą skalę, dzięki czemu unikniemy spotykania się w zbyt licznej grupie. Zachęcaliśmy też do zastanowienia się nad potrzebami, jakie aktualnie mogą pojawiać się wśród lokalnej społeczności. Wskazywaliśmy wam zarówno na inicjatywy, które pomogą (także na odległość) poczuć i budować więzi społeczne, ułatwią myślenie o przyszłości z optymizmem, ale też będą możliwe do realizacji w „ekspresowym” czasie. Na przeprowadzenie projektu będzie go bowiem bardzo mało. Od ogłoszenia wyników 5 października, do ostatniego dnia na zamknięcie projektu będziecie mieć nieco ponad dwa miesiące!

W efekcie naszych działań informacyjnych, a także spotkań i konsultacji z wami – na żywo, mailowo i telefonicznie, ale przede wszystkim dzięki waszemu ogromnemu zaangażowaniu i aktywności, mimo innych niż w poprzednich latach warunków, do 15 września do północy zgłosiliście łącznie aż 129 projektów!

85 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych Szczegóły Edycji 24. i komisje oceniające poznacie TUTAJ.
31 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych.
13 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych.

Dziękujemy za wszystkie wasze projekty!

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. Zwycięskie projekty, które po ocenach i obradach komisji ogłosimy do 5 października, mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną

Wyniki będą dostępne na naszych stronach:

www.strefakultury.pl/programy/mikrogranty/nabory
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo/oceny-wnioskow
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

 

Trzymamy kciuki za wszystkie pomysły!

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i ponad dwumiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

p:32698