18.09.2020 Piątek

8. Festiwal Dziecinada odwołany. Do zobaczenia za rok

Zaplanowany na początek października 8. Festiwal Teatrów Dla Dzieci "Dziecinada" nie odbędzie się. Sytuacja pandemiczna uniemożliwia nam zorganizowanie imprezy w założonym kształcie, dlatego postanowiliśmy przełożyć ją na przyszły rok. Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem.

fot, Marcin Jędrzejczak

Drodzy mali i duzi fani i przyjaciele „Dziecinady”,

z przykrością informujemy, że tegoroczna edycja festiwalu nie dojdzie do skutku. Do końca wierzyliśmy, że możemy ominąć wszystkie przeszkody związane z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych i spotkać się z wami w plenerze. Niestety, po drodze pojawiło się zbyt wiele niepewności związanych z realizacją naszego programu, szczególnie w jego międzynarodowym wymiarze. Wyjątkowość naszego wydarzenia polega na pełnej mobilizacji wielu wrocławskich środowisk artystycznych, różnorodnym i wartościowym programie i wieloletniemu zadowoleniu naszych małych (i tych trochę większych) widzów. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zabraknie choć jednego z tych elementów. Dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy wspólnie próbowali budować z nami wydarzenie na miarę tych wyjątkowych czasów. Za gotowość, wielkie pokłady entuzjazmu i wsparcie. Mamy nadzieję, że wszystkie te dobre emocje uda nam się skumulować w kolejnej edycji, którą już zaczynamy planować.

Do zobaczenia za rok!

Strefa Kultury Wrocław oraz Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.