Login

Register

Login

Register

28.10.2021 Czwartek

Babciu, dziadku – do dzieła! Zapraszamy na kreatywne warsztaty międzypokoleniowe

Jesienią szykuje się w Mikrograntach prawdziwe zatrzęsienie działań łączących ze sobą pokolenia! Dzięki jednej z nich już wkrótce wrócimy na Szczepinie, na którym międzypokoleniowe duety będą miały okazję, by wzajemnie się inspirować, wymieniać doświadczeniami i zainteresowaniami!

Babciu, dziadku, do dzieła” to listopadowa propozycja Marka Zatora, który chce zachęcić młodszych i starszych mieszkańców i mieszkanki osiedla do wzmocnienia relacji, wymiany doświadczeń oraz inspiracji do wspólnych działań. Na zajęcia zapraszamy dziadków i babcie z wnuczętami, ale nie tylko. Pary nie muszą bowiem być ze sobą spokrewnione – jeśli macie więc sąsiadkę lub sąsiada z klatki, z którymi chcielibyście wspólnie podziałać, to koniecznie zabierzcie ich na spotkania!

Zabierz dziadka, babcię lub zaprzyjaźnioną starszą osobę na warsztaty!

Przed nami siedem warsztatów, na których pod czujnym okiem prowadzących będziemy rozwijać swoje umiejętności rękodzielnicze. Na dobry początek wspólnymi siłami stworzymy las w słoiku, dobierając słoikowy „wkład” ziemię, rośliny, kamienie, ozdoby. Poznamy też tajniki ceramiki oraz podstawy krawiectwa, które pomogą nam stworzyć torbo-plecaki, torby zakupowe lub inne przedmioty użytkowe.

Nie zabraknie też wspólnego malowania przez zabawę, czyli pracy w koncepcji Arno Sterna – metodą Malort –wszyscy malują co chcą, jak chcą, ile chcą na specjalnie przygotowanych kartkach przyklejonych do ściany. Z kolei na warsztatach stolarskich wykonamy proste przedmioty użytkowe (np. uchwyt na szczoteczkę do zębów), a także drewniane, niezniszczalne zabawki!

Wszystkie spotkania zaplanowane są tak, by międzypokoleniowe duety mogły pracować razem i razem się inspirować oraz motywować do działania. Udział jest oczywiście bezpłatny, na każde ze spotkań obowiązują zapisy.

Zgłoszenia przesyłajcie na adres mlodsistarsi@gmail.com – w wiadomości wpiszcie warsztaty, które Was interesują oraz imiona i nazwiska obu osób. Przed zapisami sprawdź regulamin spotkań.

„Babciu, dziadku, do dzieła!” – harmonogram spotkań:

4.11, 18:00 | Warsztaty ,,Las w słoiku’’ | sala oratorium Parafii Chrystusa Króla, ul. Młodych Techników 17
Podczas spotkania każda para skompletuje wypełnienie słoika (ziemia, rośliny, kamienie, ozdoby), który potem będzie mogła zabrać ze sobą i wspólnie cieszyć się kawałkiem lasu na półce.
Dolna granica wieku to 5 lat.
Prowadzenie grupa „Las w słoiku by Leśny słój”

6.11, 10:00 | Warsztaty ceramiczne | Qu Pracownia, ul. Jacka Kaczmarskiego 7-9/1 
Warsztaty, podczas których pary poznają podstawowe informacje i techniki ceramiczne. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać i pomalować kubek, doniczkę czy miskę. Po wizycie w gorącym piecu zabierzecie przedmioty ze sobą.

Dolna granica wieku to 6 lat
Prowadzenie: Hanna Kłapcia – Qu pracownia

6.11, 16:00 | Warsztaty stolarskie | sala oratorium Parafii Chrystusa Króla, ul. Młodych Techników 17
Na zajęciach uczestnicy i uczestniczki wykonają przedmioty użytkowe: stojak na telefon, uchwyt na szczoteczki do zębów, wieszak czy praktyczny organizer na długopisy.

Dolna granica wieku to 8 lat 

Prowadzenie: Marek Zator i Męska Szopa

15.11, 17:30 i 19:00 (do wyboru jedna z dwóch grup) | Warsztaty malarskie metodą „Malort” | sala oratorium Parafii Chrystusa Króla, ul. Młodych Techników 17
Zajęcia malarskie w koncepcji Arno Sterna – wszyscy malują co chcą, jak chcą, ile chcą na specjalnie przygotowanych kartkach przyklejonych do ściany. Na środku sali 18 kolorowych palet. Tak mało i tak dużo do wyrażenia siebie. Tutaj nikt nie usłyszy: „wypełnij całą kartkę”, „och, ach jak pięknie” – malujemy dla samej przyjemności!
Dolna granica wieku to 5 lat
Prowadzenie: Elżbieta Senus – Pracownia Maluj

19.11, 18:00 | Warsztaty stolarskie | Klub Promyk, ul. Ścinawska 20
Roboty, samoloty czy autka z drewna? A może jeżyk, żyrafa czy sowa? Własnoręcznie zrobione bardzo cieszą. Drewno i metal tworzą niejednokrotnie niezniszczalne zabawki, które wyglądają ponadczasowo.

Dolna granica wieku to 5 lat.

Prowadzenie: Marek Zator i Męska Szopa

20.11, 10:00 | Warsztaty krawieckie | Klub Promyk ul. Ścinawska 20
Podczas warsztatów pary będą tworzyć torbo-plecaki, torby zakupowe i inne przedmioty użytkowe. Rzeczy będzie można pomalować farbami na unikatowy, niepowtarzalny wzór. Nożyce, igły, maszyny i nici w ruch!

Dolna granica wieku to 8 lat

Prowadzenie: Joanna Stefanowska i Ada Rekuć – Koło Gospodyń Miejskich Szczepin 

22.11, 17:30 i 19:00 (do wyboru jedna z dwóch grup) | Warsztaty malarskie metodą „Malort” | sala oratorium Parafii Chrystusa Króla, ul. Młodych Techników 17
Zajęcia malarskie w koncepcji Arno Sterna – wszyscy malują co chcą, jak chcą, ile chcą na specjalnie przygotowanych kartkach przyklejonych do ściany. Na środku sali 18 kolorowych palet. Tak mało i tak dużo do wyrażenia siebie. Tutaj nikt nie usłyszy: ”wypełnij całą kartkę”, „och, ach jak pięknie” – malujemy dla samej przyjemności!
Dolna granica wieku to 5 lat
Prowadzenie: Elżbieta Senus – Pracownia Maluj

Partnerzy: Męska Szopa, Serce Szczepina, Klub Promyk, Parafia Chrystusa Króla we Wrocławiu, Qu pracownia, Las w słoiku by Leśny Słój, Koło Gospodyń Miejskich na Szczepinie

Projekt realizowany w ramach edycji 27. Mikrograntów

- Czytaj także

p:41740