Login

Register

Login

Register

3.08.2020 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? W sierpniu w pełni odmrażamy osiedlowe wydarzenia!

Od samego początku sierpnia razem z mieszkańcami i mieszkankami różnych części Wrocławia będziemy intensywnie, wspólnie spędzać wakacyjny czas na lokalnych aktywnościach. Warsztaty tworzenia niezwykłych lampionów, doskonalenie gry w petankę czy wypełnianie śpiewem podwórek na Przedmieściu Oławskim – na co wybierzecie się z nami w najbliższych dwóch tygodniach?

Plenerowe rozgrywki dla każdego

Grę, którą znamy przede wszystkim z ulicznych rozgrywek w Niemczech, Francji czy Hiszpanii, a także ze szkolnych prób wypełnienia nią czasu na zajęciach „wychowania fizycznego”, przypomną pomysłodawcy projektu „Bulę rusz na Krzykach”. Razem z Markiem Munikowskim, inicjatorem projektu, wykorzystamy teren Parku Południowego do nauki w tą międzypokoleniową, międzykulturową petankę, która zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność!

W sierpniu czekamy na Was w Parku Południowym (między stawem a pomnikiem Fryderyka Chopina) w dwa wtorkowe popołudnia, zawsze od godziny 17:00:

  • 4.08 – poznajemy podstawy gry w petanque i odrobinę historii tej gry
  • 11.08 – poznajemy podstawy gry w petanque wraz z teorią o możliwych wariantach gry / konkurencjach

UWAGA! Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy na maila: bulerusz@gmail.com Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem warsztatów.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Do trzech razy sztuka – wracamy na Klecinę!

Sierpień i wrzesień to dla nas ponownie czas działań na tym wciąż nieodkrytym osiedlu. Wraz z Marią Smolarek, inicjatorką projektu „Ostatnia stacja: Muzeum Klecina!”, zagłębimy się w jego historię.

Osiedlowe aktywności zaczniemy od tworzenia klecińskich lampionów z mieniącym się w ich okienkach miastem. Poeksperymentujemy z materiałami pod okiem Agaty Łoś, stworzymy nasze dzieła również przy użyciu techniki decoupage oraz wypróbujemy wiszące lampiony niczym chińskie latarnie z kolorowych papierów. Lampiony przyozdobią ulice podczas wrześniowego finału projektu – po raz pierwszy organizowanej i planowanej na 26 września – Nocy Kleciny.

W kolejnym tygodniu czekają nas warsztaty fotografii otworkowej, wyjątkowej techniki, która pozwoli nam zachować obraz współczesnej Kleciny widziany własnymi oczami. Trzy spotkania, w trakcie których sami stworzymy proste aparaty, a potem ruszymy z nimi w osiedle, zostały zaplanowane na kolejne sierpniowe poniedziałki. Na warsztatach z Bogusią Smolarek dowiemy się także jak w domowych warunkach wywołać zdjęcie przy pomocy produktów znalezionych w kuchni.

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy na mailaklecina.wroclaw@gmail.com

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Pieśni wypełniają podwórka

Od czerwca wraz z grupą „Chór pieśni gruzińskich” odbyliśmy dziewięć spotkań, podczas których  – początkowo online, a od lipca już w plenerze – poznawaliśmy i wspólne śpiewaliśmy wielogłosowe pieśni tradycyjne m.in. z Francji i Ukrainy, Gruzji, Ameryki, Norwegii i Polski. Był to śpiew o rzekach, wodzie, górach, deszczu…

Teraz czas na podsumowanie i finał kilku tygodni śpiewania w projekcie „Pieśni uzdrawiające Wrocław”! Nasze wspólne działania zostaną zebrane razem podczas ostatniego, podsumowującego spotkania, w trakcie którego możecie do nas dołączyć, nawet jeśli nie braliście udział w poprzednich spotkaniach!

Widzimy się 6 sierpnia (czwartek) o godzinie 18:00 w Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki (ul. Traugutta 81)!

Jeśli chcecie wziąć udział w zajęciach, wypełnijcie formularz: TUTAJ

Więcej informacji o projekcie w wydarzeniu na Facebooku: TUTAJ

Naprawiamy, cerujemy, czyścimy i ratujemy!

W duchu coraz bardziej popularnego ruchu „less waste”, razem z Lubą Shynder będziemy uczyć się jak mądrze dzielić się ubraniami, książkami, sprzętem domowym i innymi różnościami w obrębie osiedlowej społeczności! Pierwsze warsztaty z naprawy mebli i domowych sprzętów już za nami, a teraz czas na kolejne działania w siedzibie Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, przy ul. Pautscha 4.

8 sierpnia o 12:00 spotkamy się na pierwszym wydarzeniu z cyklu „Czy to są śmieci?” z Kaliną Olejniczak z poznańskiej Po-Dzielni – freeshopu, czyli sklepu, w którym wszystko jest za darmo i do którego każdy może przynieść sprzęty czy ubrania mające szansę na drugie życie! Kalina opowie o historii tej świetnej inicjatywy i na pewno wszystkim zwolennikom idei „less waste” udzieli wskazówek, jak odnaleźć się w świecie powtórnego obiegu rzeczy.

13 sierpnia o 18:00 zapraszamy na warsztat prostych trików: jak uratować ulubioną koszulkę, w której zrobiła się dziurka lub ozdobić poplamione spodenki. Nauczymy się (lub przypomnimy sobie!), jak to jest przyszywać guziki, wymieniać gumki, cerować dziury, zmieniać długość spodni. Porozmawiamy także o tym co warto robić aby móc się pochwalić tzw. „zrównoważoną szafą”. Wszystko pod okiem pomysłodawczyni projektu „Szafy do wymiany różnościami na Wielkiej Wyspie” – Luby Shynder.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy na maila: nie.smieci@gmail.com

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Kurort Leśnica zaprasza

Tego lata zażywamy leczniczych zabiegów dla ciała i umysłu nie w Izerach czy Karkonoszach, ale w samym Wrocławiu! Zapraszamy Was na wyjątkowy, letni turnus uzdrowiskowy w Leśnicy. W sierpniu w projekcie „Uzdrowisko Leśnica” będziemy sięgać po różne elementy życia leśnickich kuracjuszy.

Przed nami warsztaty zdobienia kubków uzdrowiskowych, tworzenia specjalnych uniformów i pachnących szamponów w kostce z lokalnych ziółek. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1), a przy dobrej pogodzie w parku przy zamkowych tarasach!

Zaczynamy eksperymentami z chemią i biologią! Pod okiem Agnieszki Lasoty, do każdego samodzielnie wykonanego szamponu dodamy zioła odpowiednie do danego typu włosów oraz naturalne olejki eteryczne. Skomponujemy własną mieszankę ziół i zapachów. Stworzymy kosmetyki przyjazne dla środowiska i biodegradowalne.

Na warsztaty obowiązują zapisy na maila: uzdrowiskolesnica@gmail.com

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Wrześniowy nabór tuż tuż!

W połowie sierpnia przekażemy Wam więcej informacji o zbliżającym się, ostatnim w tym roku wrześniowym naborze, Poprzedzimy go spotkaniami informacyjnymi – na żywo i online, a także konsultacjami z zespołami poszczególnych ścieżek. Zaglądajcie na nasze profile po 12 sierpnia!

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

p:31364