Login

Register

Login

Register

13.06.2019 Czwartek

Co się dzieje w Mikrograntach? Wędrujemy wzdłuż Ślęzy i odkrywamy międzywojenny Ołbin!

Od Ołbina, przez Oporów, Nowy Dwór, aż po Księże Małe i Zakrzów – zapraszamy na współorganizowane wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia wydarzenia we współpracy z Mikrograntami!

Nie trzeba jechać w Himalaje, żeby wziąć udział w niezapomnianej górskiej ekspedycji! By się o tym przekonać, warto dołączyć do pierwszego historii Letniego Wejścia na Górkę Skarbowców, które ruszy już 15 czerwca o 9:00! Halo, baza? Jesteśmy na szczycie! – Fabularyzowana gra miejska dla dzieci (w wieku 9-14 lat) i ich opiekunów będzie świetną okazją do zdobycie tego, na pierwszy rzut oka niepozornego, wzgórza. Na uczestników czekać będą szczeliny lodowcowe, ostre górskie granie i mordercze lawiny… W ramach gry odbędą się także zajęcia z pierwszej pomocy, szkolenie topograficzne i zabawy na niskim parku linowym.

Zapisujcie się pod mailem: halobaza.mikrogrant@gmail.com

 __________________________

W sobotę, 15 czerwca o 10:00 wyruszymy w kolejną wyprawę „Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy”! Wystartujemy z pętli „Oporów” przez Lasek Oporowski, wzdłuż ogrodów działkowych do planowanej kładki łączącej brzegi rzeki. Spacer będzie poświęcony życiu rzeki. Zakończymy go spotkaniem z lokalnym poetą – działkowcem i Zielną Biesiadą, czyli drugim śniadaniem połączonym z warsztatami kulinarnymi z wykorzystaniem ziół i roślin łąkowych!  Zaprasza grupa „Zielne Babki”!

 __________________________

Lata dwudzieste, lata trzydzieste… zabawa, taniec, elegancja – wszystko to w czerwcu przywołane zostanie na Ołbin! Grupa „Showbin” zapraszają przez cały czerwiec na Razem rozruszamy Ołbin w rytmie Swinga! 9-30 czerwca!

To już kolejny weekend z projektem – w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39) tym razem posłuchać będzie można o modzie międzywojnia podczas prezentacji 15 czerwca o 11:00 poprowadzonej przez dziewczyny z ekipy Breslauerin! Będziecie mieli okazję, by zobaczyć prawdziwe okazy z lat 20. i 30.! Od 14.00 warto wpaść do Parku Tołpy by poszukać modowych perełek na wymianie ubraniowej.

Dzień później, 16 czerwca o 12:00 widzimy się u Pani Krawiec na ul. Sępa- Sarzyńskiego 80. Lokalna krawcowa pokaże uczestnikom i uczestniczkom, jak przy użyciu własnych ścinek materiałów stworzyć coś z niczego (a dokładniej uszyć torebkę w stylu vintage). Darmowe warsztaty krawieckie skierowane są do osób z doświadczeniem (konieczna jest umiejętność obsługi maszyny do szycia).

A kolejny weekend 22 i 23 czerwca możecie spędzić międzypokoleniowo na nauce tańców swingowych! Warsztaty z ekipą Lindy Szau Wrocław pozwolą na mnóstwo zabawy i integrację przy muzyce jazzowej i krokach lindy hop. Zaczynamy codziennie o 11:00!

Zgłoszenia na warsztaty krawieckie i taneczne należy przesyłać na adres: jakubgronowski00@gmail.com

 __________________________

16 czerwca o 11:00 czeka nas kolejny w tym sezonie sąsiedzki śniadaniowy piknik na Księżu! Grupa „Domek na Księżu” zaprosi mieszkańców i mieszkanki Księża Małego i Wielkiego do wspólnego jedzenia oraz zbiórki zdjęć, wycinków, informacji, wspomnień, opowieści i anegdot o osiedlach. Wykorzystamy je wspólnie do budowy społecznego archiwum Księża oraz stworzenia „Małej Wielkiej Mapy Księża”

Niedziela będzie też świetną okazją do oczyszczenia domów z niepotrzebnych czy dawno nie używanych rzeczy – tuż obok śniadaniowego stołu rozłoży się Pchli Targ na Księżu.

Wszystko to na boisku przy ul. Chorzowskiej!

 __________________________

Jeśli interesuje Was, jak wyglądał Zakrzów pięćdziesiąt lat temu, jakie miejsca, przestrzenie i historie go tworzyły, jak kształtowała się jego lokalna tożsamość i kto ją współtworzył, dołączcie 22 czerwca o godzinie 12:00 do zbiórki prywatnych fotografii dokumentujących życie osiedla w przeszłości! Razem stworzymy sąsiedzką kronikę w ramach inicjatywy Zakrzów Wczoraj, Zakrzów Dziś. Stwórzmy razem sąsiedzką kronikę!

Zebrane w trakcie sąsiedzkich rozmów w plenerze zdjęcia osiedlowych miejsc, przestrzeni, budynków, ludzi i dotyczących ich historii staną się kanwą zakrzowskiej kroniki.

Będzie miło, inspirująco, odkrywczo, ciekawie. Zapraszamy pod zakrzowski kontener w Parku Jedności przy ul. Królewskiej ! Opowiedzmy sobie swój Zakrzów – stwórzmy razem sąsiedzką kronikę!

 __________________________

Jedziemy na Nowy Dwór i Kuźniki! Widzimy się 23 czerwca o godzinie 16:00 na truchcie po Parku Tysiąclecia, startujemy przy siłowni plenerowej. Slow Jogging Wrocław, czyli trening truchtu w tempie „niko-niko” wraz z zajęciami z pilatesu i face fitnessu ruszy z terenu przy stawie, przy ulicy Koszykarskiej! Zbieramy się i biegniemy międzypokoleniowo poznając historię parku!

Zapisujcie się na maila: slowjoggingwroclaw@gmail.com lub pod telefonami: 603-195-795 lub 516-580-759

 __________________________

Więcej informacji o wszystkich inicjatywach: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

Do zobaczenia w mieście!

 

 

- Czytaj także

p:19169