16.11.2023 Czwartek

Cykl „Przed premierą” zaprezentuje nowy talent na scenie w Firleju

Strefa Kultury Wrocław zaprasza 23 listopada na koncert Mateusza Wróblewicza, który uważa, że piosenka w aktorstwie daje wielkie możliwości.

Podczas listopadowego koncertu z cyklu „Przed premierą” swoją twórczość zaprezentuje w Firleju Mateusz Wróblewicz. Artysta ma 22 lata i jest studentem aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na specjalności wokalno-aktorskiej. Pochodzi z Gdańska, jednak większą część swojego życia spędził w Holandii, gdzie uczęszczał do szkoły brytyjskiej. Od czterech lat znów mieszka w Polsce – Kompletnie różnie światy i okresy mojego życia. Nie da się ich porównać. Na pewno okres holenderski będę wspominał dobrze, bo dał mi fundament tego, co mogę robić teraz i w przyszłości. Próbuję przede wszystkim otaczać się ludźmi, którzy mnie interesują i inspirują. Miejsce nie ma tak wielkiego znaczenia – opowiada Mateusz o różnicach życia w kraju i poza nim.

Po powrocie do Polski, mając 18 lat, aplikował do Akademii Sztuk Teatralnych, gdzie dostał się za trzecim razem. W 2022 roku zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”. A co Mateusz zaprezentuje podczas czwartkowego koncertu? – Przygotowałem repertuar, w którym czuję się najlepiej. Piosenki są bardzo różne, ale wszystkie przedstawiają mój charakter i mój gust. Subtelnie opowiadają o ważnych dla mnie rzeczach – odpowiada artysta.

„Przed premierą” to wyjątkowy cykl muzycznych spotkań w Imparcie z młodymi obiecującymi artystami, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny. Spotkania są okazją do usłyszenia ciekawych interpretacji piosenki literackiej i aktorskiej. Gospodarzem wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca gatunku Bogusław Sobczuk.

 

Bilety na wydarzenie są dostępne: TUTAJ

Przed premierą: Mateusz Wróblewicz

23.11.23 | godz. 18:00

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Cena biletów: 10 zł

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej