19.05.2021 Środa

Czerwiec w Imparcie – Alicja Janosz, Mika Urbaniak i inni na scenie w podwórku

Sold outy i znakomita frekwencja na nocnej inauguracji sezonu plenerowego – Impart wrócił do gry w znakomitym stylu. Za nami pierwszy intensywny weekend, podczas którego widzowie oklaskiwali m.in. Leszka Możdżera, Mariusza Kiljana i Justynę Szafran występujących na nowej scenie w podwórku, teraz czas na obfitujący w atrakcje czerwiec, w którym na Mazowiecką 17 zawitają m.in. Alicja Janosz i Mika Urbaniak.

Mika Urbaniak i Victor Davies, fot. mat. pras.

Z racji na to, że czerwiec jest miesiącem, w którym przypadają zarówno Dzień Dziecka jak i początek wakacji, zespół Strefy Kultury Wrocław w najbliższych tygodniach szczególnie dużą wagę przykłada do programu adresowanego do najmłodszych widzów. Już 1 czerwca o 18:00 publiczność będzie mogła spotkać się z Alicją Janosz. Zwyciężczyni I polskiej edycji programu „Idol” zaprezentuje łączący elementy edukacyjne, teatralne i muzyczne program „Alicja Janosz Dzieciom”. Począwszy od 13 czerwca w niedzielne południe w zadaszonym podwórku Impartu będzie można zobaczyć także bajki. Na start przygotowano „Krawca Niteczkę” na podstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego, w kolejnych tygodniach w repertuarze znajdą się „Bajka o przyjaźni” i „Brzydkie kaczątko”. Strefa Kultury Wrocław będzie organizować niedzielne spektakle dla najmłodszych przez całe wakacje. Kolejne tytuły zostaną ujawnione wkrótce. Symboliczna cena biletu – 10 PLN – czyni ofertę Impartu atrakcyjną dla całych rodzin.

W czerwcu na scenę w podwórku wrócą zarówno Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu (11.06, 20:00), któremu tym razem przyświecać będzie hasło „Raj na Ziemi”, jak i „Leningrad” (25.06, 20:00). Nie zabraknie również koncertów, za którymi publiczność zatęskniła w ostatnich miesiącach. 19 czerwca w Imparcie wystąpią Mika Urbaniak i Victor Davies. Artyści wykonają piosenki z płyty „Art Pop”, na której znalazły się zaskakujące interpretacje hitów m.in. Rihanny, Kings Of Leon, Guns N’ Roses i Prince’a. W najbliższych tygodniach w Imparcie wystąpią również m.in. łącząca muzykę elektroniczną z motywami etnicznymi Hylla z uczestniczką „The Voice Of Poland” Gosią Pauką przy mikrofonie (10 czerwca), a także doskonale znani wrocławianom Tomasz Krajewski & Gentelmen’s Jazz, którzy wykonają przedpremierowo materiał z zapowiadanej płyty „Nic nie muszę” (24 czerwca).

Bilety na każde z tych wydarzeń są już dostępne na strefakultury.pl. Tam znajdują się także szczegóły każdego z wydarzeń organizowanych przy Mazowieckiej 17 oraz w innych przestrzeniach Strefy Kultury Wrocław.