Login

Register

Login

Register

5.08.2020 Środa

Czytamy i rysujemy komiksy! Plenerowa czytelnia oraz graficzne warsztaty na Ołbinie.

Przez ostatnie lata Ołbin dał się poznać jako zagłębie osiedlowych i sąsiedzkich działań kulturalnych, kulinarnych czy historycznych. W kolejnej edycji Mikrograntów do tej listy dopisujemy sztukę komiksu! „Osiedlowy festiwal czytania komiksów” to propozycja od Joanny Grzelczyk dla wszystkich, którzy kochają dobre powieści graficzne, preferują czytanie na [świeżym] powietrzu i chcą rozwijać komiksową oraz rysunkową pasję.

„Język komiksu to uniwersalny język, równie ważny co mówiony” zauważył polski artysta rysunkowy Jacek Frąś. Tego języka będziemy się uczyć w drugiej połowie sierpnia – podczas warsztatów, czytelniczych spotkań i powarsztatowej wystawy! Pomysłodawczyni projektu – Aśka Grzelczyk, do współpracy zaprosiła lokalną artystkę, która podzieli się z nami swoją wiedzą o historii i technikach tworzenia komiksów czy zinów, udowadniając, że powieści graficzne mogą być ciekawe dla osób w każdym wieku!

Graficzną przygodę zaczniemy 21 sierpnia, trzydniowymi warsztatami komiksowo-ilustratorskimi dla młodzieży. Spotkamy się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol, by z zamieszkującą Ołbin Gosią Kulik stworzyć własny komiks w formie zina. Wyniki tej pracy zaprezentujemy tydzień później w tym samym miejscu, a premierze komiksów towarzyszyć będzie spotkanie z młodymi twórcami i wyjątkowa wystawa!

Dzień po wernisażu i  Międzynarodowym Dniu Publicznego Czytania Komiksów, w Parku Stanisława Tołpy otworzymy dwudniową, plenerową czytelnię komiksów. W ostatni weekend sierpnia swoją kolekcję udostępni tam Aśka Grzelczyk. 29 i 30 sierpnia między 10.30 a 19.00 będziemy mogli i mogły rozłożyć się na kocach i leżakach, by wspólnie czytać najlepsze polskie i zagraniczne wydawnictwa. W blasku słońca odkryjemy nowe twarze powieści graficznych, jak i przypomnimy sobie klasyki z lat dziecięcych, pamiętając, że w każdym literackim mieście powinna istnieć przestrzeń dla komiksu!

Harmonogram wydarzeń:

21-23 sierpnia, w godzinach 10.00-14.30: warsztaty komiksowo-ilustratorskie dla młodzieży (15-18 lat) z Gosią Kulik, Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39 | regulamin warsztatów

28 sierpnia, godzina 18.00: premiera zina, spotkanie z twórcami, wernisaż wystawy, Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39 | regulamin premiery

29-30 sierpnia, w godzinach 10.30-19.00: otwarta czytelnia komiksów w Parku Stanisława Tołpy (pod opieką i ze zbiorów Aśki Grzelczyk)

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy na maila: zrobimykomiks@gmail.com

 

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia powyżej, nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerem projektu jest  Stowarzyszenie Żółty Parasol

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty

 

 

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
19.09.2020

Pochwała wspólnoty – rozmowa

Infopunkt Nadodrze – Łokietka 5, ul. Władysława Łokietka 5 Zobacz na mapie
27.09.2020

Kinematograf Wrocławski: „Wrocławska Szkoła Filmowa” – spacer filmowy

Miejsce zbiórki zostanie wysłane po rejestracji. Zobacz na mapie
9.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Piotr Wojtasik: „VOICES”

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
10.10.2020

56. Jazz nad Odrą: Jazz Forum Talents | Możdżer – Lemańczyk – Łosowski

Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Zobacz na mapie
p:31408