23.02.2022 Środa

Dla wszystkich fanek i fanów pirackich opowieści! Kolejna odsłona cyklu IMPART DZIECIOM

20 marca o godz. 12:00 na scenie w galerii w Imparcie odbędzie się spektakl z cyklu IMPART DZIECIOM – „Zupka z blaszanego kubka”. Przedstawienie dedykowane jest widzom w wieku 4+

fot. Hanna Kopczyk

Dwoje piratów: Emma i Chudy Joe w wyniku katastrofy okrętu trafiają na bezludną wyspę. Po wielu latach awanturniczego życia nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Odnaleziony list w butelce daje im nadzieję na ratunek. Ze znalezionych przedmiotów tworzą scenografię do własnej wersji znanej bajki, która ma być przepustką do wolności. Czy Emma i Joe powrócą do dawnego fachu? A może pobyt na wyspie sprawi, że zmienią swoje nawyki i docenią spokojne i uczciwe życie?

Spektakl ma charakter interaktywny, a wartka akcja z komediowym sznytem sprawi, że widz nie będzie się nudził.

Teatr Uszyty powstał w 2014 roku z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej. Jego twórcy na co dzień są związani z Teatrem Groteska w Krakowie, a w wolnych chwilach, przy pomocy śrubek, igły, młotka, piły, humoru i wyobraźni, tworzą własne przedstawienia.

Reżyseria, scenografia, scenariusz, obsada: Katarzyna Kopczyk i Andrzej Kopczyk
Muzyka: Andrzej Kopczyk

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.