16.01.2019 Środa

Edycja 19. Mikrograntów rusza już za moment!

Nowy rok, nowe inicjatywy! Już od 1 lutego możecie do nasz zgłaszać swoje pomysły na społeczne działania we Wrocławiu.

Chcecie zorganizować warsztaty kulinarne i grę miejską na Brochowie, wspólnie z mieszkańcami osiedla nauczyć się dbać o przestrzeń na Muchoborze Małym lub stworzyć osiedlowy przewodnik po Kleczkowie? A może szukacie lokalnych bohaterów do napisania opowiadania o Zaciszu i Zalesiu? Macie pomysł, jak wziąć miasto w swoje ręce? Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic!

1 lutego ruszamy z naborem do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe będą mogły w 2018 roku zrealizować łącznie ponad sto projektów.

W ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych i Edycji 19. zachęcamy Was (czyli pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innymi o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas (czyli Strefy Kultury Wrocław) nie tylko wsparcie finansowe (do 5000 PLN brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Szczególnie ważne będzie dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto.

Dokumentów obowiązujących w Edycji 19. szukajcie TUTAJ.

Zajrzyjcie do regulaminu, listy najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), dodatkowo punktowanych zrealizowanych projektów WBO, infografik i mapki z obszarami.

O szczegółach (regulaminach, szczegółowych terminach i zasadach współpracy), przedstawicielki Strefy Kultury Wrocław opowiedzą na odbywających się w styczniu i lutym spotkaniach informacyjnych:

• 23.01, 17:30 Barbara (ul. Świdnicka 8B) – Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych + Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe
  • 24.01, 17:00 -  MBP, Filia nr 23 (Bulwar Ikara 29-31) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 28.01, 17:00 -  MBP, Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 30.01, 15:00 – WCS (pl. Dominikański 1) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych, spotkanie dla seniorów
  • 31.01, 17:00 – MBP, Filia nr 11/FAMA (ul. Krzywoustego 286) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 5.02, 17:00 – MBP, Filia nr 4 (ul. Wieczysta 105) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych
  • 6.02, 17:30 – Sektor 3 (ul. Legnicka 65) - Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych + Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe

Wasze pomysły czekamy do 15 lutego! 12 zwycięskich projektów poznacie do 15 marca, a uczestniczyć w nich będziecie mogli już od końca marca do 31 sierpnia 2019 roku.

! Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella - ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas również na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

///

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2019 roku możecie wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 4.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.