23.06.2022 Czwartek

Gościem Leszka Możdżera w najnowszej odsłonie cyklu „Idzie nowe!” będzie Kuba Płużek z zespołem

Zapraszamy na kolejny koncertowy wieczór z cyklu Idzie nowe! Leszek Możdżer przedstawia. 25 czerwca na scenie w podwórku Impartu wystąpi Kuba Płużek Quartet!

Idzie nowe! to wyjątkowy cykl, którego formuła zdecydowanie wykracza poza ramy zwykłego koncertu. Leszek Możdżer postanowił zapraszać do Impartu młodych pianistów – w konfiguracjach, w których czują się najlepiej. Zaproszony gość nie tylko zagra swój set, ale również opowie o sobie, swoim warsztacie, inspiracjach. Towarzyszyć mu będzie Leszek, który zapowiada, że po oficjalnym koncercie chętnie dołączy do muzyków i wspólnie rozpoczną improwizacje.

25 czerwca na scenie w podwórku Impartu wystąpi zespół w składzie: Kuba Płużek (fortepian), Max Mucha (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja), Marek Pospieszalski (saksofon).

BILETY ZNAJDZIESZ TUTAJ!

KUBA PŁUŻEK to urodzony w Krakowie w 1988 roku kompozytor i pianista jazzowy. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Jest jednym  z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele nieszablonowych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Kuba Płużek nagrał ponad dwadzieścia płyt. Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych. Współpracował i występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem, Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

MAX MUCHA

Urodzony w 1989 w Częstochowie. Kontrabasista, studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Jazz Institut Berlin. Aktywny na polskiej i europejskiej scenie, współpracuje m.in. z Dominikiem Wanią, Loganem Richardsonem, Christianem Scottem, Adamem Strugiem, Eliasem Stemesederem, Mateuszem Pospieszalskim, Laurą Winkler. Występował na wielu festiwalach w Europie i poza: Moers Festival, Berlin JazzFest, Delhi Jazz Festival.

MAREK POSPIESZALSKI

Ogromny wpływ na jego rozwój ma muzykująca rodzina, oraz środowisko skupione wokół zespołu Tie Break w którym gra jego ojciec. W ślad za nim za swój główny instrument obiera saksofon. W wieku 17 lat zaczyna grać w zespole trębacza Antoniego Gralaka, od tamtej pory nieprzerwanie funkcjonuje jako muzyk. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi własny kwartet (z Eliasem Stemesederem, Maksem Muchą i Maxem Andrzejewskim) Jest członkiem kwintetu Wojtka Mazolewskiego, kwartetu Kuby Płużka i kwintetu Mateusza Pospieszalskiego. Znalazł się na liście najbardziej obiecujących artystów w Europie zatytułowanej „25 unerhörte kommende Großen”, którą niemiecki magazyn JAZZ THING opublikował z okazji swojego 25-lecia. Jego muzyczna baza to muzyka improwizowana, eksperymentalna i współczesny jazz choc jest otwarty i czerpie ze wszelkich muzycznych gatunków czego dowodem jest współpraca z muzykami sceny hiphopowej, elektronicznej rockowej i popowej.

DAWID FORTUNA

Urodzony w 1988 roku, absolwent bydgoskiej szkoły muzycznej, kontynuował naukę w krakowskiej akademii muzycznej. Swoje umiejętności zawdzięcza wspaniałym pedagogom do których należą Maciej Korpal, Mirosław Żyta, Jan Pilch oraz genialnym muzykom z którymi miał okazję współpracować , m.in. Janusz Muniak , Zbigniew Namysłowski , Zbigniew Wegehaupt, Adam Pierończyk, Michael Patches Stewart, Leszek Możdżer, Dominik Wania, Adam Bałdych, Paweł Kaczmarczyk, Sebastian Bernatowicz, Jerzy Małek.

Regularnie występuje z: Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, New Bone, NSI Quartet, Kuba Płużek Quartet,  DoMinik Wania Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Colective.

Tagi: