18.01.2022 Wtorek

Spektakl „Pinokio” otwiera tegoroczną edycję cyklu IMPART DZIECIOM!

Fot. Jacek Olejnik

6 lutego na scenie w galerii Impartu odbędzie się spektakl „Pinokio”. Tym wydarzeniem otwieramy tegoroczną edycję zainicjowanego w zeszłym roku i ukochanego przez najmłodszych widzów cyklu IMPART DZIECI, prezentującego spektakle, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach.

Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.

Uprzejmie prosimy o dokonanie właściwego wyboru kategorii biletu. Miejsca siedzące  w Galerii Impartu są nienumerowane, a dla dzieci przewidziane są miejsca na poduszkach przed sceną.

Przedstawienie realizowane przez Teatr MER z Łodzi jest adaptacją znanej i kochanej przez dzieci i dorosłych powieści autorstwa Carla Collodiego o przygodach niezwykłego pajacyka, który potrafi mówić, poruszać się, myśleć i czuć. Wyrzeźbiony z drewna przez dobrego Dżepetto, Pinokio przysparza mu niemało kłopotów i przykrości, aż w końcu opuszcza go i wyrusza w świat. Spotyka go tam mnóstwo nie zawsze miłych przygód, które jednak wiele go uczą i które z pewnością również Wam dadzą dużo do myślenia.

„Pinokio” grany jest w czterech technikach lalkowych, urozmaicony ilustracją muzyczną oraz piosenkami.

Kup bilety TUTAJ!

Teatr MER działa od 2002 roku, występując ze swoimi przedstawieniami w kraju i za granicą na festiwalach, w teatrach, szkołach i domach kultury. Są laureatami m.in. Światowego Festiwalu Teatru Lalek w Pradze (wyróżnienie) i festiwalu Dziecięce Lato Teatralne w Warszawie (główna nagroda).

Spektakl prezentowany przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie!

Reżyseria: Marcin Truszczyński, Mieczysław Dyrda
Scenografia: Katarzyna Stefaniak
Opracowanie muzyczne: Marcin Truszczyński
Dekoracje i lalki wykonali: Katarzyna Stefaniak, Paweł Jaworski
Występują: Anna Guzik, Marcin Truszczyński

Drodzy widzowie! W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie obostrzeń antycovidowych, obowiązuje 30 % obłożenia miejsc na widowni scen – w Impart Cafe oraz sceny w galerii Impartu. Ta część widowni w całości została przeznaczona dla osób niezaszczepionych, natomiast dla osób całkowicie zaszczepionych przeciwko COVID-19 – i potwierdzających to odpowiednim certyfikatem – wyodrębniliśmy  dodatkowe miejsca. Podczas naszych wydarzeń prosimy publiczność o zakrywanie ust i nosa. Na wejściu do Impartu udostępniamy jednorazowe maseczki, płyny do dezynfekcji, a także zwracamy się z prośbą o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Sami również pracujemy w reżimie sanitarnym i bardzo liczymy na Państwa współpracę i wyrozumiałość.