7.03.2022 Poniedziałek

IMPART DZIECIOM zaprasza na „Igraszki z Dropsem”!

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi, znany już najmłodszym widzom cyklu IMPART DZIECIOM dzięki spektaklowi „Fintikluszki - folkowe okruszki” tym razem zaprasza najmłodszych widzów na spotkanie z wesołym Dropsem i jego magicznym światem. Spektakl odbędzie się 3 kwietnia o godz. 12:00 w Imparcie na scenie w galerii.

fot. M. Zakrzewski

Bajka Jana Brzechwy „Pan Drops i jego trupa” jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH. Piękne lalki – marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny – zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży.  Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie WSZYSTKO jest możliwe!

Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku 2 – 10 lat.

BILETY ZNAJDZIECIE TUTAJ!

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi jest autorskim projektem Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy.

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.