17.05.2021 Poniedziałek

Koncerty w neonowym podwórku, czyli Recepcja Dźwięku

Recepcja Dźwięku to cykl pięciu wydarzeń, na które zaprasza Klubokawiarnia Recepcja. Muzyczne lato na Ruskiej 46 oznacza wizyty najciekawszych artystów, reprezentujących polską scenę niezależną!

Nagrobki, Skalpel, Daniel Szlajnda, Bartosz Kruczyński, Włodi w duecie z 88 i gość specjalny – tak prezentuje się lista wykonawców, których usłyszymy w te wakacje pod neonami na Ruskiej 46. To eklektyczne grono tworzy program cyklu Recepcja Dźwięku.

– Jedną z definicji słownikowych „recepcji” jest odbiór bodźców przez narządy zmysłów. Nie możemy się już doczekać na wspólnego doświadczania muzyki na żywo., dlatego latem meldujemy się w Recepcji – mówi Maciej Tymorek, z zespołu programowego Strefy Kultury Wrocław.

Od ambientu przez hip-hop po surowe punkowe brzmienie

Historia podwórka Ruska 46 nierozerwalnie związana jest z ruchami oddolnymi, alternatywnymi, wpisującymi się w bogate tradycje wrocławskiej kontrkultury. Dlatego do zagrania w tej oświetlonej zabytkowymi neonami przestrzeni zaprosiliśmy artystów reprezentujących najciekawsze nurty polskiej sceny niezależnej.

Recepcja Dźwięku trwać będzie przez całe wakacje. Zaczniemy od koncertu duetu Nagrobki, w ostatnią niedzielę czerwca. Maciek Salamon i Adam Witkowski przyjadą do nas z materiałem z ostatniej płyty, ale nie zabraknie też przebojów, które przyniosły im ogólnokrajowy sukces. Wiemy, że szczególnie upodobali sobie wrocławską publiczność – tym bardziej nie możemy doczekać się ich post-punkowego koncertu pod neonami na Ruskiej 46.

W lipcu przeniesiemy się w świat polskiej elektroniki. Przed Recepcją wystąpi wrocławski duet Skalpel, który specjalnie na tę okazję przygotował nowy materiał. Marcin Cichy i Igor Pudło już od 20 lat są ambasadorami naszego kraju na arenie międzynarodowej, a ich płyty ukazywały się w czołowych wytwórniach.  Długo czekaliśmy na ich koncert w rodzinnym mieście – dlatego datę 25 lipca zaznaczamy w kalendarzach grubą kreską.

Sierpień rozpoczniemy podwójnym koncertem Daniela Szlajndy i Bartosza Kruczyńskiego. Tego pierwszego możecie znać pod pseudonimem Daniel Drumz – tym przydomkiem artysta opatrzył swoje płyty z taneczną, basową elektroniką. Na Ruskiej zagra jednak pod własnym nazwiskiem, prezentując swoje ambientowe, zamglone oblicze.

Duszny i pełen przestrzennych dźwięków klimat utrzyma Bartosz Kruczyński – producent i didżej, tworzący także jako Pejzaż i Earth Trax. Jego albumy z serii „Baltic Beat” to muzyka idealna na ciepłe, letnie wieczory. Leniwe pasaże i rozciągnięta pogłosem sekcja rytmiczna wprowadzą Was w niepowtarzalny stan. To wszystko już 1 sierpnia, o 20:00.

Cykl Recepcja Dźwięku zamknie koncert legendy polskiego rapu ulicznego – Włodiego. Współzałożyciel składu Molesta zagra pod neonami z producentem Przemysławem Jankowiakiem, znanym pod pseudonimem 1988. Jeśli jeszcze nie słyszeliście ich zeszłorocznej płyty – „W/88” – koniecznie nadróbcie! To poszukujące, nieoczywiste wydawnictwo, mieszające wpływy klasycznego hip-hopu, dubu i surowej elektroniki. Jesteśmy pewni, że wieczór 26 września będzie niezapomnianym zwieńczeniem koncertowego lata na Ruskiej 46!

Cykl koncertów uzupełni wydarzenie specjalne, którego szczegóły zdradzimy z końcem czerwca!

Bilety

Wejściówki na wszystkie koncerty znajdziecie na stronie www.strefakultury.pl oraz w serwisie www.eventim.pl.

27 czerwca 2021, 20:00: Nagrobki

25 lipca 2021, 21:00: Skalpel