Login
Register

Login
Register

3.12.2018 Poniedziałek

Kultura Mobilna 7.0: znamy wyniki kolejnego naboru!

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Proces wspólnego planowania 2019 roku w pełni, zwłaszcza w kontekście najbliższym AIR Wro: mobilności twórców i kadr kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska. Dziś z przyjemnością ogłaszamy wyniki 7. edycji Kultury Mobilnej. Izrael, Niemcy i Portugalia to kolejne kraje, do których udadzą się reprezentanci naszego środowiska kulturalnego.

Rezydencja w Izraelu

Agata Ciastoń – niezależna kuratorka, nauczycielka i autorka tekstów, która w marcu przyszłego roku uda się na wizytę studyjną do Izraela. Wizyta w  Tel Awiwie i Jerozolimie ma służyć ostatecznemu dopracowaniu koncepcji wystawy „Niech pustynia zakwitnie”, w ramach której kuratorka pragnie podjąć tematykę krajobrazu i pustyni we współczesnej sztuce izraelskiej. Ciastoń uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej główne zainteresowania badawcze dotyczą kultury wizualnej, a praktyki kuratorskie koncentrują się na archiwach i współistnieniu różnych mediów w projektach artystycznych. Współpracuje z instytucjami oraz wydawnictwami takimi jak: Muzeum Współczesne Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, „Kwartalnik Filmowy”, „Kino”, Wydawnictwo Słowo Obraz Terytoria, „Magazyn Szum” czy „Dwutygodnik”. Jest współautorką kilku książek monograficznych i doświadczoną nauczycielką oraz wykładowczynią akademicką.

Rezydencja w Portugalii

Iwona Jarosz i Kuba Majchrzak – reprezentanci wrocławskiego środowiska muzycznego z Wrocławia, członkowie takich zespołów jak Norymberga, Barłóg czy the Kurws. Poza muzyką realizują się w projektowaniu graficznym (Jarosz) oraz film (Majchrzak). Oboje udadzą się na rezydencję do portugalskiego miast Aveiro, gdzie pracować będą wspólnie z Hugo Branco, lokalnym muzykiem, który prowadzi Aveiro Arts House – centrum kultury, przestrzeń rezydencyjna dla artystów i twórców z międzynarodowego środowiska.

Rezydencja w Niemczech

Magdalena Zamorska –  badaczka, teoretyczka, kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, członkini Laboratorium Humanistyki Współczesnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka książki „Obecni ciałem. Warsztat polskich tancerzy butō – Intense Bodily Presence: Practices of Polish Buto Dancers” (Peter Lang, 2018). Interesuje się strategiami twórczymi w sztukach performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem praktyk w obrębie nowej choreografii, zagadnieniami doświadczania, percepcji i recepcji w sztuce, a także zagadnieniami z obszaru humanistyki środowiskowej i posthumanistyki krytycznej. Zrealizowała kilka autorskich projektów badawczych dotyczących tańca i choreografii dla Instytutu Muzyki i Tańca oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczyła jako badaczka w projekcie Fundacji om – organizmy i maszyny w kulturze Neurofizjologia artysty w performance. Prowadzi bloga poświęconego współczesnym praktykom ruchowym. Kuratorka projektu rezydencji choreograficznych „dyFUZJE” w BWA Awangarda we Wrocławiu (kwiecień-maj 2019).

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
17.1018.10.2019

„Miasto i kultura” – konferencja

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia
ul.Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie

FreshMail.pl
 
p:14694