Login

Register

Login

Register

4.05.2019 Sobota

Łączy nas Odra – pospacerujmy i posłuchajmy co ma nam do powiedzenia!

Latem będziemy słuchać opowieści naszej największej wrocławskiej rzeki! Jak postrzega ona ludzi spędzających nad nią weekendowe przed- i popołudnia? Czy dobrze jej się z nami żyje? Czy odpowiednio o nią dbamy?


Stwórzmy słuchowisko, bo łączy nas Odra! Chcemy Ją zapytać, jak się miewa i opowiedzieć o tym innym Wrocławianom!

Karolina Krawiec wraz z mieszkańcami i mieszkankami Karłowic, Różanki oraz Kleczkowa stworzy odrzańską bajkę, by nagrać z niej słuchowisko, które zaprezentowane zostanie w plenerze, w radiu oraz będzie dostępne w sieci. Spotkania warsztatowe – literackie, aktorskie oraz próby do nagrania rozpocznie spacer przyrodniczy ze znawcą Odry.

Zapraszamy do udziału w otwartym spacerze z ekspertem, Kamilem Zarembą z Fundacji Onwater.pl, który opowie nam problemach rzeki. Dowiemy się więcej o historii Odry, jej uwarunkowaniach geologicznych i przyrodniczych, hydrosferze i ekosystemie wokół niej panującym.
Zapraszamy 11 maja o godzinie 16:00 na Polanę Karłowicką, z której wspólnie ruszymy w drogę .

Spacer to jednak nie wszystko! Na bazie zdobytej tam wiedzy uczestnicy i uczestniczki będą mogli napisać wspólnie, pod czujnym okiem specjalistów, bajkę o Odrze i nagrać ją w profesjonalnym studiu radiowym.
Zapraszamy na warsztaty z kreatywnego pisania, aktorstwa i tworzenia słuchowiska, które będą odbywały się w siedzibie Fundacji Tobiaszki przy al. Kasprowicza 26 w poniedziałki w terminach 13, 20 i 27 maja oraz 3 i 10 czerwca, w godzinach od 18.00 do 20.00.

UWAGA: liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.
Wszystkie chętne do udziału w projekcie osoby powyżej 10 roku życia zachęcamy do zapisów pod mailem: odranaszawspolna@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 609 967 790.

Partnerzy: Fundacja Nasze KarłowiceRada Osiedla Karłowice-RóżankaSąsiadujemyFundacja Onwater.plFundacja Tobiaszki, Grzelczak Fogel i Partnerzy

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 19. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

- Czytaj także

p:18093