31.08.2018 Piątek

To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy – tworzymy gazetkę osiedlową!

Serdecznie zapraszamy na jesienno-zimowy cykl warsztatów i spotkań dla dzieci i dorosłych, których efektem będzie  stworzenie i wydanie gazetki osiedlowej Lipy Piotrowskiej!

We wrześniu ruszamy z kolejnym Mikrograntowym projektem!

Projekt “To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy” koordynowany przez Agnieszkę Stolarczyk jest projektem gazetki osiedlowej mającej na celu zintegrowanie mieszkańców nowo powstałego osiedla oraz wymianę doświadczeń sąsiedzkich i międzypokoleniowych.

Projekt rozpoczniemy piknikiem sąsiedzkim w pierwszą sobotę września. Będą to pierwsze warsztaty dedykowane najmłodszym, odrobina sportowej rozrywki w postaci biegu osiedlowego, a także piknik, czyli trawa, koc i relaks przy poznawaniu nowych sąsiadów.

Kolejne atrakcje, które czekają na uczestników, to warsztaty kreatywnego pisania prowadzone przez utalentowaną Justynę Rudnicką.

Podczas warsztatów będziemy bawić się słowami, pobudzając nasze twórcze zdolności. Poznamy techniki pisarskie, nauczymy się unikać sztampowych rozwiązań, a przede wszystkim zyskamy odwagę do kreatywnego posługiwania się językiem. Pisać będziemy o tym, co bliskie – cichych bohaterach dzielnicy, ciekawych miejscach, wydarzeniach wartych uwagi. Poznamy również cechy najważniejszych gatunków dziennikarskich (publicystycznych i informacyjnych) i nauczymy się łączyć kreatywność z wymaganiami formy.

Efektem warsztatów będą stworzone przez uczestników teksty (notatki prasowe, artykuły, wywiady), które następnie znajdą się w gazetce osiedlowej Lipy Piotrowskiej.

Podczas trwania projektu będziemy mieli okazję poznać także graficzną stronę tworzenia gazetki. Warsztaty z kolażu prowadzone przez Ewę Służyńską - niesamowitą twórczynię m.in. Ołbińskiego ZINa - wprowadzą nas w tajemniczy świat grafiki, prowadząc przez proces twórczy, którego efekty przelejemy na papier definiując wygląd, a nawet fakturę naszej gazetki!

Dla najmłodszych również mamy przewidziane atrakcje. Grafika, tworzenie komiksu, rysowanie wymarzonych maskotek - to tylko zapowiedź wspaniałych trzech miesięcy zabawy, które na nie czekają.

Zapraszamy  wszystkich chętnych, zarówno dużych jak i małych, mieszkańców Lipy, a także całego Wrocławia i okolic do udziału i zapisów na warsztaty.

Terminy warsztatów:

1, 8, 15, 22, 29  września,

6, 13, 20, 27 października,

10, 17 oraz 24 listopada

Gdzie:

Budynek Rady Osiedla Lipa Piotrowska, ul. Tymiankowa 3.

Jak dojechać?

111 - przystanek Tymiankowa (1 minuta od budynku Rady)

105 - przystanek Lipa Piotrowska (4 minuty od budynku Rady)

Warsztaty są bezpłatne.

Więcej informacji:

tonielipa.mikrogranty@gmail.com

www.facebook.com/mikrogranty

Do zobaczenia na Lipie Piotrowskiej!

Projekt jest realizowany w ramach Edycji 16. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.