7.05.2020 Czwartek

Mikrogranty polecają: Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom

Nic tak nie wzmacnia satysfakcji z oddolnego działania, jak nowe, udane współprace i partnerskie projekty mające wpływ na zmianę na lepsze naszego otoczenia. W Mikrograntach stawiamy na rozwijanie osiedlowych sieci, dzięki którym coraz więcej wrocławianek i wrocławian angażuje się w lokalne pomysły.

Zastanawiacie się czy inicjatywa, z którą chcecie się do nas zgłosić znajdzie odbiorców i odbiorczynie na waszych osiedlach? Macie problem ze znalezieniem lokalnych specjalistów do prowadzenia spotkań w waszym projekcie? A może po prostu szukacie miejsca na warsztaty lub pokazy? Zanim do 15 maja zgłosicie swój projekt do Edycji 23. Mikrograntów zapoznajcie się z listą miejsc rekomendowanych przez nas do współpracy, która powstała w 2019 roku, a z kolejnym sezonem powiększyła się o wiele nowych partnerstw!

Czym są Miejsca Przyjazne Mieszkańcom i Mieszkankom?

To lokalne centra, instytucje, filie bibliotek, siedziby organizacji pozarządowych i osiedlowych rad, których specjaliści i specjalistki od dawna z nami współdziałają i mogą pomóc rozwiązać wątpliwości towarzyszące wam przy zgłaszaniu swojej inicjatywy. Listę stworzyliśmy nie tylko dla osób, które są mniej doświadczone i rozeznane w działaniach społecznych różnych miejsc we Wrocławiu, lecz także dla tych, którzy chcą zmienić swój dotychczasowy obszar aktywności i planują podbijać kolejne osiedla swoimi pomysłami!

W tym roku na listę trafiło 25 miejsc, spora część z nich należy do SCAL Wrocław, czyli Sieci Centrów Aktywności Lokalnej, o działaniach której możecie przeczytać TU: www.tinyurl.com/SCALWroclaw a na bieżąco śledzić na profilu na Facebooku.

Tutaj możecie zajrzeć do Listy Miejsc Przyjaznych Mieszkańcom i Mieszkankom

Co możecie tam zrobić?

– włączyć się w działania prowadzone tam przez zespół lub innych mieszkańców i mieszkanki osiedla,

– poszukać porad i poznać możliwości wsparcia Waszych pomysłów na inicjatywy wpływające na Waszą okolicę,

– dowiedzieć się jak pomóc w prowadzonych na osiedlu aktywnościach – animacyjnych, edukacyjnych, kulturotwórczych, infrastrukturalnych i innych,

– zapoznać się z ofertą edukacyjną osiedla i miasta, która pomoże wam uzyskać kompetencje niezbędne do ich realizacji,

– dowiedzieć się więcej o Mikrograntach – zarówno o projektach, które wspólnie realizowaliśmy, jak i działaniach, które w ramach naszego programu możecie z nami na swoim osiedlu, podwórku, ulicy czy interesującej Was przestrzeni współorganizować.

Mamy nadzieję, że spotkamy się późnym latem i jesienią w jednym z polecanych przez nas miejsc lub podczas inicjatyw realizowanych przy ich wsparciu. Zajrzyjcie też do innych materiałów, które polecamy wam w Edycji 23. TUTAJ

Pamiętajcie, że bez względu na panującą sytuację chcemy wspólnie działać w mieście. W swoich projektach skupiajcie się na działaniach w mniejszych grupach, na przestrzeniach gwarantujących opcję zachowania bezpiecznego dystansu między uczestnikami i uczestniczkami lub takich, które organizowane są częściowo „zdalnie” czy wirtualnie. Otwieramy się na Waszą fantazję, optymizm, aktywistyczne zapędy i wielką chęć zwalczania pandemicznego marazmu. Nie pozwólmy sobie i innym zapomnieć, jak ważne są spotkania (nawet na odległość), nowe więzi i współpraca!  

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

///

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku będziecie mogli wziąć udział w weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej